Bookcrossing w Czaplinku

  • Napisane przez  Eugenia Szastko

22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Biblioteka w Czaplinku otworzyła „Półkę bookcrossingową”, nad którą Patronat objął Zastępca Burmistrza Czaplinka Zbigniew Dudor, a w akcji pozyskiwania książek i tworzenia półek bardzo czynnie uczestniczyła radna Rady Miejskiej w Czaplinku Agata Pawłowska-Patalan.  

Przecięcia wstęgi dokonał Zastępca Burmistrza Czaplinka Zbigniew Dudor. Uroczystość otwarcia uświetniły występy dzieci z klasy 2d i 2b oraz grupa sześciolatków „Smerfy”. Przed budynkiem LOT-u i Izby Muzealnej w Czaplinku uczniowie przebrani za postacie z książek zaprezentowali wiersze i cytaty o książkach oraz czytaniu. Natomiast w wykonaniu przedszkolaków usłyszeliśmy wiersze i piosenkę o książeczkach. Bibliotekarka Bogusława Fredyk wspólnie z uczniami przekazała na ręce Burmistrza zebrane podczas akcji książki. Znalazły one swoje miejsca na nowo otwartej półce bookcrossingowej. Na zakończenie uroczystości barwna grupa przeszła ulicami Czaplinka. Uczniowie rozdawali napotkanym przechodniom ulotki z informacjami o prowadzonej akcji bookcrossingowej. 

Jeżeli pragniesz dołączyć do prowadzonej przez Bibliotekę akcji, przynieś niepotrzebne Ci książki, a my oznaczymy je specjalną etykietą i umieścimy na działających półkach w lokalu LOT-u przy Izbie Muzealnej oraz w przychodni „Medyk” przy ul. Wałeckiej. 

Wszyscy, którzy pragną samodzielnie oznakować książki mogą pobrać i wydrukować etykietę ze strony Biblioteki pod adresemhttp://www.gbpczaplinek.naszabiblioteka.com/

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej