Ostatni seans w kinie Tracz- nowy spektakl plenerowy „Klepsydry” jeszcze w tym roku

  • Napisane przez  INF. ZSP Kalisz Pomorski
Ostatni seans w kinie Tracz- nowy spektakl plenerowy „Klepsydry” jeszcze w tym roku

Działająca w kaliskim Liceum grupa teatralna „Klepsydra” wystawi w czerwcu swój czwarty z kolei letni spektakl plenerowy. Tym razem nie będzie to widowisko oparte na motywach starych, miejscowych legend, ale opowieść o czasach tuż powojennych, zatytułowana: „Ostatni seans w kinie Tracz” i zamieniona za sprawą reżysera – pani Joanny Mączkowskiej w musical. Właśnie trwają jego próby i młodzi aktorzy, chociaż odgrywają siermiężne postaci miejscowych chuliganów, przekupek i przodowników pracy, tańczą przy tym na scenie w takt zupełnie współczesnych rytmów.


- Ten kostium tragifarsy, w jaki reżyser ubrał spektakl, znakomicie podkreśla sens prowadzonych na scenie dialogów. Są one bowiem dla młodego widza surrealistyczne, a dla osób, które przeżyły lata 50. i 60. XX wieku, wspomnieniem odległego „koszmaru”. Stąd najlepiej pośmiać się z perypetii występujących bohaterów, ale pośmiać się mądrze. Bo w każdych czasach, zgodnie ze znaną prawdą: tam gdzie rozum śpi, tam rodzą się upiory – mówił do uczniów goszczący na środowej próbie (20 kwietnia) pan Bogumił Kurylczyk, autor scenariusza sztuki.

2016-04-24 Ostatni seans w kinie Tracz- nowy spektakl plenerowy „Klepsydry” jeszcze w tym roku


Czy warto wspominać czasy, które najlepiej zapomnieć? Te kolejki po wszystko. Tę uznaniowość w rozdziale czegokolwiek. Te górnolotne slogany o władzy ludu pracującego i czekającej go tuż za rogiem świetlanej przyszłości… Z pewnością warto. To przecież historia nas samych, która jest najlepszą nauczycielką. I dlatego tak wiele można się nauczyć także z musicalu o kinie „Tracz”, na który niebawem zaprosi „Klepsydra”.

Ostatni seans w kinie Tracz- nowy spektakl plenerowy „Klepsydry” jeszcze w tym roku
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto