Fredro i Strzałkowska – zajęcia czytelnicze klasyki dziecięcej i współczesnej.

  • Napisane przez  M. Kolobius
Fredro i Strzałkowska – zajęcia czytelnicze klasyki dziecięcej i współczesnej.

15 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne zajęcia wprowadzające najmłodszych czytelników w świat książek.
Tym razem spotkanie rozpoczęto utworem „Małpa w kąpieli” Aleksandra Fredry. Pragniemy zachęcić dzieci do czytania poezji. Wskazać, ile radości może nieść lektura wierszy. Nauczyć, że poezja przede wszystkim jest znakomitą rozrywką, pozwalającą rozruszać umysł i uwolnić emocje.

Dlatego właśnie postanowiliśmy wrócić do kanonu klasyki literatury dla dzieci i zaprezentować wiersz, który wyszedł spod pióra Aleksandra Fredry.  Po wierszu Fredry dzieciom przedstawiliśmy współczesne opowiadanie Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Konik Psuja Wspaniałego”.  Oba utwory odwołują się do wyobraźni dziecka i pomimo, iż prezentują różnorodną tematykę, to nawiązują do realiów otaczających dziecko. Właśnie dlatego są dlań zrozumiałe, pomimo nieco archaicznego języka w przypadku wiersza Fredry. 
Zajęcia były okazją do wyboru doskonałej lektury na najbliższy weekend spośród nowości wydawniczych Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto