Drawa Drawsko pokonała Wierzycę Pelplin 2:1. To już czwarte zwycięstwo z kolei

• Napisane przez  Mateusz Owedy

W XXII kolejce 3 Ligi Bałtyckiej zespół MKS Drawa Drawsko Pomorskie pokonał Wierzycę Pelplin 2:1. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu podopiecznych Łukasza Woźniaka. Dzięki zwycięstwu Drawa utrzymała ósmą lokatę i powiększyła przewagę nad grupą zagrożoną spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Drawy. Już w 7 minucie po składnej akcji całego zespołu i dośrodkowaniu z prawej strony boiska, bramkarza gości pokonał Damian Kupisz. Niestety, po raz kolejny po szybko strzelonej bramce drawszczanie nie potrafili utrzymać odpowiedniego poziomu koncentracji. Minutę później Wierzyca strzeliła bramkę wyrównującą. Stracona bramka podziałała mobilizująco na zespół z Drawska Pomorskiego, który często stwarzał zagrożenie pod bramką przeciwnika. Niebezpieczne akcje próbowali stwarzać także goście, jednak dobrze zorganizowana w defensywie Drawa nie pozwoliła na wyklarowanie sytuacji bramkowych przeciwników. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga część spotkania to zdecydowana przewaga Drawy -  więcej sytuacji strzeleckich, dobre zorganizowanie taktyczne i nie dopuszczanie pod własne pole karne zawodników z Pelplina. Jednak mimo kilku sytuacji, które powinny zakończyć się strzeleniem bramki wynik remisowy utrzymywał się aż do 67 minuty. Wtedy napastnik Drawy - Daniel Szymański - strzałem z 20 metrów nie dał szans bramkarzowi gości. Drawszczanie do końca spotkania kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, nie pozwalając na odrobienie strat.

Drawszczanie po raz kolejny udowodnili, że utrzymanie w zreorganizowanej 3 lidze jest realnym celem. Po środowym meczu pucharowym z MKP Szczecinek, który trwał aż 120 minut, w poczynaniach Drawy nie było widać większego zmęczenia. Pokazuje to, że zespół pod względem motorycznym jest przygotowany bardzo dobrze.  Za tydzień Drawę czeka wyjazd do Gdyni na trudny mecz z rezerwami pierwszoligowej Arki.