Intermarche Drawsko


Żarek zorganizował konkurs dla dzieci. Wręczenie nagród w Czaplinku

  • Napisane przez  Andrzej Podolak
Żarek zorganizował konkurs dla dzieci. Wręczenie nagród w Czaplinku

14 kwietnia na terenie Przedszkola Publicznego w Czaplinku przy ul. Grunwaldzkiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów konkursu plastycznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie ŻAREK pod hasłem „Nie dla promili na drodze!".

W organizację konkursu, pokazy sprzętu, wręczanie nagród oraz pogadankę o bezpieczeństwie na drodze włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Filia w Drawsku Pomorskim oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku.

Motywem przewodnim konkursu było bezpieczeństwo na drodze związane z potrzebą noszenia elementów odblaskowych oraz negatywnymi skutkami zażywania przez kierowców substancji zakazanych takich jak alkohol czy narkotyki.

W ramach konkursu dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Czaplinek wykonały prace plastyczne stosując szereg ciekawych i nietypowych technik. Prace zawierały mnóstwo sytuacji oraz elementów mających wpływ na bezpieczeństwo maluchów oraz ich rodziców. Ogromne zainteresowanie i zaangażowanie w wykonanie prac jest potwierdzeniem tego, że edukacja w tym zakresie od najmłodszych lat ma sens i jest potrzebna.

Doceniając wkład pracy oraz zaangażowanie w wykonanie prac, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Filia w Drawsku Pomorskim oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaplinku, a także członkowie Stowarzyszenia ŻAREK uroczyście przekazali na rzecz przedszkolaków z terenu Gminy Czaplinek 260 kamizelek, chust i innych elementów odblaskowych.

Uradowane dzieci postanowiły nie czekać i od razu założyć otrzymane odblaski. Pięknie przystrojone maluchy z zaciekawieniem oglądały pożarniczy, policyjny oraz medyczny sprzęt. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się policyjny motocykl.

Zakup i przekazanie na rzecz przedszkolaków elementów odblaskowych możliwy był dzięki przyznaniu dofinansowania dla Stowarzyszenia ŻAREK przez Gminę Czaplinek na wykonanie projektu „Nie dla promili na drodze” w ramach realizacji zadania publicznego „Ochrona i promocja zdrowia w zakresie profilaktyki alkoholowej”.

Za pomoc w realizację zadania składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które w mniejszym bądź większym stopniu przyczyniły się do organizacji imprezy.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto