Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Międzynarodowa rywalizacja i wielkie rajdowe emocje podczas Carmont Baja Drawsko Pomorskie 2016. 

  • Napisał 

W dniu 24 marca minął pierwszy termin zgłoszeń do udziału w rajdzie. Ilość zgłoszeń jest imponująca. Na trasy rajdu wyjadą międzynarodowe załogi z Polski, Czech, Słowacji, a także Kazachstanu, Węgier czy Niemiec. W czasie rajdu w Drawsku Pomorskim nie zabraknie również ,,dużych” emocji. Na trasie rajdu zobaczymy min. czeskie Tatry. Drugi termin zgłoszeń mija o północy w niedzielę, więc nie wykluczone, że dopisze się jeszcze paru spóźnialskich. 

Baza rajdu w Drawsku Pomorskim

Rajd z bazą w Drawsku Pomorskim i odcinkami specjalnymi na poligonie drawskim rozpocznie się 1 kwietnia. W tym dniu zawodnicy od wczesnych godzin porannych przejdą procedurę odbioru administracyjnego, a ich pojazdy poddane zostaną badaniom kontrolnym. 

Hopka na szczycie góry piaskowej

2016-03-29 Baja Drawsko Pomorskie

W godzinach popołudniowych odbędzie się prolog rajdu. Wzorem lat ubiegłych trasa prologu prowadzi po terenie byłej żwirowni. W tym miejscu możemy spodziewać się widowiskowych przejazdów, a słynna już hopka na szczycie góry piaskowej ponownie zachęci kierowców do przyciśnięcia pedału gazu.

W piątkowy wieczór na terenie parku serwisowego w Drawsku Pomorskim nastąpi ceremonia oficjalnego rozpoczęcia rajdu i wyboru pozycji startowych do kolejnego dnia rajdu przez 10 zawodników, którzy osiągnęli najlepsze czasy na prologu. 

Rozstrzygną konkurs o bezpieczeństwie dla dzieci 

Podczas ceremonii rozpoczęcia nagrodzone zostaną również dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym pod hasłem ,,Bezpiecznie kibicuję na rajdzie”. Uczestnicy konkursu otrzymają wartościowe nagrody i gadżety od zespołów rajdowych. 

Emocje dla kibiców w strefach kibica

Prawdziwe rajdowe emocje czekają na kibiców w sobotę, podczas tego dnia kierowcy będą ścigali się na poligonie drawskim, gdzie wytyczono odcinki specjalne. 

Organizatorzy nie zapomnieli również o kibicach rajdu. Dla nich wyznaczono specjalne strefy kibica. W piątek strefa kibica zlokalizowana będzie na terenie żwirowni Woliczno, gdzie przebiega trasa prologu. A w sobotę na tzw. zielonej trybunie na poligonie drawskim.  W sobotni wieczór poznamy zwycięzców rajdu. 

Drawscy sportowcy

2016-03-29 Baja Drawsko Pomorskie

Nie zabrakło na listach startowych także naszych zawodników. Z numerem 133 wystartują Krzysztof Antończyk i Mańkowski Andrzej w swojej nowej terenówce Nissanie Navara D40. Startują w klasie TH. Swoich sil próbować będzie załoga Andrzej Kowalski i Remigiusz Skrzypczyński w Nissanie Patrolu w grupie S1 +3000.

2016-03-29 Baja Drawsko Pomorskie

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej