Drawa Drawsko pokonała Cartusię Kartuzy. I to wysoko 5:1

• Napisane przez  Mateusz Owedyk

Po dwóch porażkach z rzędu, zawodnicy MKS Drawa Drawsko Pomorskie odnieśli zwycięstwo w pojedynku z Cartusią Kartuzy.

Drużyna prowadzona przez Łukasza Woźniaka wygrała 5:1. Było to najwyższe wyjazdowe zwycięstwo klubu w historii III-ligowych rozgrywek. Dzięki wygranej Drawa awansowała na 8. miejsce w tabeli.

Od początku spotkania zespół z Drawska Pomorskiego nadawał ton wydarzeniom na boisku. Efektem tego była bramka strzelona w 24 minucie meczu przez Marka Hermanowicza. Dwie minuty później po strzale Macieja Capka było już 2:0. Po bramce Drawszczanie długo utrzymywali się przy piłce, mądrze realizowali założenia taktyczne, nie dopuszczając do sytuacji strzeleckich zawodników z Kartuz. Do przerwy utrzymało się dwubramkowe prowadzenie Drawy.

Druga część meczu to jeszcze większa przewaga zawodników z Drawska Pomorskiego. W 60 minucie wynik podwyższył Kacper Stukonis. Trzy minuty później bramkę na 4:0 zdobył Damian Kupisz. Mimo wysokiego prowadzenia zawodnicy dążyli do strzelenia kolejnych bramek. Napór ofensywny na bramkę gospodarzy utrzymywał się niemal cały czas. Zawodnicy Drawy operowali piłką na połowie przeciwnika, nie pozwalając na rozwinięcie ataków Cartusi. Próby kontrataków były bardzo szybko zatrzymywane przez dobrze zorganizowanych gości. W końcówce spotkania padły jeszcze dwa gole. Najpierw dla Drawy strzelił Konrad Mularczyk. Dwie minuty później gospodarze bo błędzie Drawszczan strzelili bramkę. Mecz zakończył się zwycięstwem 5:1.

W następnej kolejce zespół Drawy będzie miał przerwę. Planowany mecz 20. kolejki nie odbędzie się z powodu wycofania Chemika Police z rozgrywek. Kolejny mecz 9 kwietnia z Gryfem Słupsk.

• Drawa: Otocki - Wyganowski, Andrzejewski, Hermanowicz, Dzięgo - Cierech, Stukonis, Owedyk, Capek - Szymański, Kupisz.
  • Grali także: Mularczyk, Kosacki, Witoń, Witkowski