Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Przedstawiciele powiatu w Bad Segeberg

  • Napisane przez  Inf. Star. Powiatowe

W ubiegłym tygodniu delegacja przedstawicieli Powiatu Drawskiego uczestniczyła w roboczej wizycie w zaprzyjaźnionym powiecie Bad Segeberg.  

Stronę polską reprezentowali: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Mikołajczyk, Wiceprzewodniczący RP Marek Banaszek, Przewodniczący komisji RP: Karol Korczyński, Piotr Jurski i Ireneusz Adamczyk oraz Naczelnicy ze Starostwa Powiatowego: Barbara Kotwica, Jolanta Banaszek i Agnieszka Brzeźniakiewicz. 

Program wizyty przegotowany przez gospodarzy Jana Peter Schröder – Starostę Powiatu Segeberg, Winfrieda Zylkę - Przewodniczącego Rady Powiatu Segeberg oraz Ruedigera Jankowskiego, umożliwił delegacji z Polski zapoznanie się z gospodarką regionu, funkcjonowaniem lokalnego samorządu, a także bogactwem historycznym i kulturalnym regionu. 

Jednym z punktów podpisanej czternaście lat temu i obecnie kontynuowanej umowy o współpracy, jest wymiana doświadczeń w zakresie edukacji. Dlatego też uczestnicy delegacji odwiedzili szkołę w Moorbek, do której uczęszczają dzieci niepełnosprawne, i szkołę w Norderstedt, w której uczy się ponad 3500 uczniów. Podczas spotkań w szkołach dyrektorzy placówek przybliżyli stronie polskiej zasady funkcjonowania tamtejszych jednostek oświatowych. 

Innym ważnym punktem wizyty członków delegacji z Polski były wizyty w największych zakładach w regionie, wśród których znalazły się: Zakład Przemysłu Drzewnego „Holz- Ruser”, Związek Celowy Gospodarki Odpadami „WZV Profis in Orange”  

i funkcjonującą jeszcze w 2010 r. starą przędzalnię z maszynami wpisanymi na listę zabytków. 

W czasie spotkań dyskutowano o płaszczyznach współpracy zmierzających do opracowania działań sprzyjających integracji młodzieży, realizacji wspólnych inicjatyw kulturalnych, wsparcia i rozwoju turystyki, kooperacji w zakresie pomocy społecznej oraz inicjowania przedsięwzięć z zakresu przedsiębiorczości i ochrony środowiska, ukierunkowanych głównie na odnawialne źródła energii. 

Wizyta przebiegała w bardzo dobrej atmosferze, a jej podsumowaniem było zaproszenie złożone przez włodarzy powiatu drawskiego do złożenia rewizyty i wzięcia udziału w Powiatowym Święcie Plonów, które w tym roku odbędzie się 10 września w Darskowie.  

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej