Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Rysunek licealistów na wystawie

  • Napisane przez  Marcin Kolobius
Rysunek licealistów na wystawie

W Galerii Pałacu w Kaliszu Pomorskim 18 marca miał miejsce niecodzienny wernisaż. Wystawę bowiem współtworzyli obecni uczniowie i absolwenci miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Prace plastyczne powstawały podczas zajęć rysunku prowadzonych przez Zbigniewa Kowalskiego – artysty malarza, absolwenta Akademii Szkół Pięknych w Krakowie. Zajęcia rysunku zainicjowała była dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, Pani Joanna Kulesza, a obecny dyrektor, Maciej Rydzewski, postanowił kontynuować zajęcia.

Wernisaż rozpoczęto od powitania autorów prac, a także prowadzącego zajęcia rysunku i inicjatora wystawy – Zbigniewa Kowalskiego, zaproszonych gości i  licznie zgromadzoną młodzież szkolną. Zbigniew Kowalski opowiedział w czym tkwi istota rysunku i w jaki sposób powstawała prezentowana ekspozycja. Podkreślił także, że te zajęcia to nie tylko warsztat rysunkowy, ale także wiele interesujących rozmów o sztuce, epokach malarskich i mistrzach, którzy te epoki tworzyli. Wśród przedstawionych rysunków dominują portrety i martwa natura. Cieszy nas, że wśród młodzieży jest tyle talentów i że pomimo ogromu nauki znajdują czas na rozwijanie swoich zdolności artystycznych.

Wystawę będzie można podziwiać do 12 maja 2016 r. Zapraszamy.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej