Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kradzież paliwa, ale gumofilce też się przydadzą...

  • Napisane przez  asp. Agnieszka Waszczyk

Drawscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież paliwa , narzędzi i gumofilców. Obaj usłyszeli już zarzut i przyznali się do jego popełnienia. 

Kilka dni temu drawscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w pobliskiej miejscowości nieznany sprawca z zaparkowanych na terenie gospodarstwa rolnego maszyn ukradł ponad 100 litrów paliwa. Złodziej zabrał również znajdujące się w ciągniku narzędzia oraz parę gumofilców. 

Działania operacyjne dostarczyły mundurowym wielu informacji i rzuciły podejrzenie na dwóch mieszkańców miejscowości, w której miała miejsce kradzież. Mundurowi zatrzymali 34-latka oraz jego 30-letniego wspólnika. O ich udziale w tym zdarzeniu świadczyły chociażby znalezione w mieszkaniu jednego z nich gumofilce pochodzące właśnie z tej kradzieży. Policjanci ustalili, że paliwo i narzędzia sprawcy odsprzedali swojemu znajomemu. 47-latek usłyszał już zarzut paserstwa. Funkcjonariusze odzyskali również narzędzia. Odzyskane mienie wkrótce trafi do prawowitego właściciela a podejrzani za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5 podobnie jak za przestępstwo paserstwa.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej