Zapomniał o przykazaniach i zabrał pieniądze z plebanii

  • Napisane przez  asp. Agnieszka Waszczyk
Fot. sxc.hu RAWKU5 Fot. sxc.hu RAWKU5

Złocienieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który z plebanii ukradł pieniądze. 35-latek za swój czyn wkrótce odpowie przed sądem.

Kilka dni temu do Komisariatu w Złocieńcu zgłosił się jeden z miejscowych księży, który zawiadomił, że z plebani ktoś ukradł pieniądze. Złotówki, dolary i euro zniknęły mimo, że nie było śladów włamania. Mundurowi szybko ustalili, że przy plebanii, w czasie gdy doszło do kradzieży były wykonywane prace remontowe.Funkcjonariusze szczególnie zwrócili uwagę na jednego z mężczyzn tam pracujących. Okazało się bowiem, że w przeszłości był on już karany za podobne przestępstwa. Ostatecznych dowodów winy 35-latka dostarczyło przeszukanie jego mieszkania. Funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli praktycznie całą skradziona gotówkę. Sprawca zdążył jedynie wydać około tysiąca złotych na zakup elektronarzędzi.

Pieniądze wróciły do właściciela a 35-latek za swój czyn stanie przed sądem. 

Jak wynika z poczynionych ustaleń mężczyzna wszedł na plebanie, gdyż szukał księdza a ponieważ go nie znalazł postanowił „zwiedzić” pomieszczenia zajmowane przez duchownych. Zupełnie przypadkiem natrafił na portfel wypełniony gotówką i zapominając o przykazaniach zdecydował nie przepuścić takiej okazji. Mieszkaniec Złocieńca przyznał się do dokonania tej kradzieży.

Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto