Czaplinek: Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej - relacja

• Napisane przez  Erwin Biegajło

W dniach 4-6 marca br. w hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku i Złocieńcu odbył się Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej dla rocznika 2003 i 2005 o Puchar Burmistrza Czaplinka Adama Kośmidra. Patronat nad turniejem objął Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. Łącznie w zawodach wzięło udział 15 drużyn - siedem w roczniku 2003 i osiem w 2005. W obydwóch rocznikach oczywiście byliśmy reprezentowani przez nasz klub. W pierwszych dwóch dniach drużyny grały w swoich rocznikach systemem każdy z każdym. Pierwsze cztery drużyny utworzyły półfinalistów a pozostałe walczyły o kolejne miejsca w turnieju. Wszystkie mecze finałowe odbyły się w Czaplinku ostatniego dnia turnieju tj. 6 marca.  Ku nasze wielkiej radości nasze obie ekipy z KS Iras Czaplinek awansowały do półfinałów. Nasi starsi chłopcy mimo dobrej gry w półfinale ulegli świetnie prezentującej się tego dnia Kotwicy Kołobrzeg 2:0 (w fazie grupowej to Iras wygrał z Kotwicą 2:0) . W spotkaniu o 3 miejsce po raz kolejny doznali porażki ulegając Błękitnym Stargard 0:1 plasując się ostatecznie tuż za podium. Mimo to trzeba przyznać, że jest to i tak świetny wynik patrząc na obsadę turnieju.  Mecz finałowy między Kotwicą Kołobrzeg a FASE Szczecin zakończył się zwycięstwem  Kotwicy 1:0.

Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej

Znacznie lepiej poszło naszym młodszym chłopcom. W półfinałowym spotkaniu po niezwykle zaciętej walce wywalczyli zwycięstwo z Błękitnymi Stargard 1:0 (w fazie grupowej Iras przegrał z Błękitnymi 1:3) i tym samym awansowali do finału tych rozgrywek. W finale nasi zawodnicy wznieśli się na wyżyny swoich możliwości. Zagrali z wielkim zaangażowaniem walcząc do ostatniej minuty spotkania. Dodatkowo niesieni wspaniałym dopingiem licznej publiczności wygrali 2:1 z bardzo dobrze prezentującym  się zespołem Gryfa Słupsk kończąc turniej na najwyższym stopniu podium! W meczu o 3 miejsce zwycięzcą okazała się drużyna Błękitnych Stargard pokonując Gwardię Koszalin 2:0

• AP Champions Gryfino

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary a drużyny, które uplasowały się na trzech pierwszych miejscach zostały nagrodzone dodatkowo nagrodami rzeczowymi. Ponad to nagrody otrzymali również najlepsi strzelcy ,zawodnicy oraz bramkarze.Wszystkie nagrody wręczali:  Prezes KS Iras Czaplinek Pani Dorota Buca, Zastępca  Burmistrza Pan Zbigniew Dudor oraz Przewodniczący Rady Miasta Czaplinek Pan Wacław Mierzejewski.  W tym miejscu trzeba dodać,że najlepszym bramkarzem całego turnieju w roczniku 2003 został Jakub Krzemień z KS Iras Czaplinek. Serdecznie gratulujemy jemu i wszystkim naszym chłopcom za świetną postawę w całym turnieju. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego turnieju a Panu Ireneuszowi Gackiemu jak zawsze za udostępnienie nam transportu na czas turnieju.