Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Strategia dla Czaplinka, Drawska i Ostrowic – prace trwają

  • Napisał 
  • Galeria
Uczestnicy warsztatów. Fot. UM w Czaplinku Uczestnicy warsztatów. Fot. UM w Czaplinku

W dniach 18-19 września br. w Czaplinku zespoły robocze z trzech gmin: Czaplinka, Drawska Pomorskiego i Ostrowic rozpoczęły warsztaty szkoleniowe, których głównym celem jest opracowanie strategii rozwoju dla poszczególnych gmin. Warsztaty prowadził Marek Jefremienko – przedstawiciel firmy Municypalne Usługi Doradcze, wieloletni praktyk samorządowy. Pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z metodologią sporządzania dokumentu, wytycznymi z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dot. strategii rozwoju gmin. 

Drugi dzień poświęcony został przeprowadzeniu szczegółowej analizy SWOT dla poszczególnych gmin, polegającej na określeniu mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń dla gminy. Z licznych propozycji wybranych na podstawie raportu o stanie gminy oraz własnych doświadczeń i spostrzeżeń, członkowie Zespołu musieli wybrać jedynie po pięć najważniejszych. Będą one stanowiły podstawę dalszych prac. Kolejne warsztaty odbędą się w dniach 2-3 października w Ostrowicach, a ich tematem będzie opracowanie wizji oraz celów strategicznych gminy do roku 2020.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej