Wojska Lądowe zaczynają ćwiczenie „Dragon-13”

  • Napisane przez  mjr Michał Romańczuk
Wojska Lądowe zaczynają ćwiczenie „Dragon-13”

Blisko 3800 żołnierzy weźmie udział w rozpoczynającym się 22 września ćwiczeniu pod kryptonimem „Dragon-13”, największym tegorocznym przedsięwzięciu szkoleniowym Wojsk Lądowych.

„Dragon 13” będzie ćwiczeniem wyłącznie dowódczo-sztabowym, prowadzonym przede wszystkim na mapach i komputerach, bez udziału ciężkiego sprzętu i lotnictwa. Głównym ćwiczącym będą stanowiska dowodzenia 16 Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga oraz 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Oprócz nich, w wirtualnych zmaganiach, mających na celu sprawdzenie zdolności dowództw do prowadzenia działań taktycznych w ramach operacji sojuszniczej na terenie kraju, wezmą również udział m.in. żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowej oraz 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych. Poszczególne elementy ćwiczących stanowisk zostaną rozmieszczone na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim oraz na obiektach szkoleniowych 3 batalionu drogowo-mostowego w Chełmnie, Komendy Lotniska w Mirosławcu i 2 Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu i Budowie. W „Dragonie-13” wezmą również udział żołnierze rezerwy, szkolący się obecnie w ramach 10-dniowych, obowiązkowych ćwiczeń wojskowych.

Kierownikiem całego ćwiczenia będzie Dowódca Wojsk Lądowych generał broni Zbigniew Głowienka. „Dragon-13” zakończy się 26 września. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto