Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Śladami Zbigniewa Herbarta - spotkanie w bibliotece w Czaplinku

  • Napisane przez  Inf. UM w Czaplinku
Śladami Zbigniewa Herbarta - spotkanie w bibliotece w Czaplinku

„Na samym rogu tej starej mapy jest kraj, do którego tęsknię. Jest to ojczyzna jabłek, pagórków, leniwych rzek, cierpkiego wina i miłości”. Fragment wiersza „Kraj”

 17 lutego w Bibliotece miało miejsce spotkanie pn. „Śladami Zbigniewa Herbarta”. Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku zaprezentowały zaproszonym gościom biografię pisarza, poety, eseisty oraz wiersze z jego dorobku. Towarzysząca występowi muzyka, a także scenografia: klimatyczny mrok, zapalone świeczki oraz recytatorki ubrane na czarno, wszystko to było doskonałym dopełnieniem do wierszy Herberta.

Śladami Zbigniewa Herberta zdecydowanie sprzyjało zadumie i wywołało refleksję nad życiem, wyborem postawy życiowej. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Klubu Seniora, członkinie DKK oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Czaplinku Wacław Mierzejewski oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Bożena Lemisz. Występ wychowanek z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku przygotowały panie Patrycja Grad i Aleksandra Kujawka. 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej