Intermarche Drawsko


Jak najłatwiej rozliczyć podatek PIT w Drawsku?

  • Napisane przez  SilesianSport.pl
Urząd Skarbowy w Drawsku Pomorskim - Fot. Google Street Urząd Skarbowy w Drawsku Pomorskim - Fot. Google Street

Wprawdzie czasu do końca okresu rozliczeniowego jest jeszcze sporo, warto już teraz spełnić ten obywatelski obowiązek. Sposobów na wypełnienie i dostarczenie rocznego zeznania podatkowego PIT do fiskusa jest kilka, przyjrzyjmy się im więc bliżej.

Tradycyjnie w urzędzie

Wypełnione PIT-y (ręcznie lub wypełnione na komputerze i wydrukowane) składamy po prostu w okienku podawczym w naszym urzędzie skarbowym. Dla niezorientowanych w tym temacie, podajemy adres placówki fiskusa w Drawsku Pomorskim:

  • Urząd Skarbowy
  • ul. Piłsudskiego 35-37
  • 78-500 Drawsko Pomorskie

Urząd otwarty jest w poniedziałki 7.00 – 18.00, a od wtorku do piątku 7.00 – 15.00. Jeżeli nie przebywamy akurat w pobliżu miejsca zameldowania, można zawsze udać się do najbliższej placówki fiskusa, w której działa Centrum Obsługi. Załatwimy tam niektóre sprawy podatkowe, nawet jeżeli nasz macierzysty urząd skarbowy znajduje się gdzie indziej.

Wypełnianie PIT-u ręcznie jest uciążliwe i może okazać się trudne dla kogoś, kto robi to po raz pierwszy lub nie wie po prostu, który formularz musi wypełnić i jakie załączniki dołączyć do zeznania. Dlatego zawsze lepiej skorzystać jest z drugiej opcji, którą opisujemy poniżej.

Drogą elektroniczną

Wypełniając zeznanie w programie do tego przeznaczonym, nie musimy martwić się obliczeniami - aplikacja zrobi to za nas. Można skorzystać z programu, który instaluje się na komputerze lub po prostu z jego wersji, która działa jak zwykła strona internetowa (nie trzeba wtedy nic dodatkowo instalować). Darmowy program do PIT: http://urzadskarbowy24.pl/pit/

Jest to z pewnością najwygodniejszy sposób rozliczania podatków. Siedząc w fotelu z laptopem podłączonym do internetu, jesteśmy w stanie rozliczyć się z podatku w ciągu kilku chwil. Program sam dokonuje koniecznych obliczeń, uwzględnia ulgi i należne odliczenia. Wypełniony formularz możemy na końcu wysłać przez internet do systemu fiskusa lub wydrukować i dostarczyć go drogą tradycyjną. 

Pocztą lub kurierem

Wysyłka pocztą jest również wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza, gdy robimy rozliczenie na ostatnią chwilę i nie chcemy korzystać w tym celu z internetu. Prawo stanowi bowiem, że gdy PIT zostanie wysłany z placówki krajowego publicznego operatora pocztowego, liczyć się będzie data na stemplu pocztowym. Oznacza to, że nawet jeżeli list z PIT-em dotrze do urzędu skarbowego po czasie, to i tak takie zeznanie jest traktowane, jakby zostało złożone w ustawowym terminie. 

Inaczej jest, gdy wysyłamy zeznanie kurierem. W tym przypadku liczy się moment dostarczenia przesyłki do placówki skarbowej. Jeżeli nie dotrze ona na czas, mamy kłopot. Dlatego nie warto korzystać z tej opcji dostarczania PIT, gdy zostało już niewiele czasu. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto