Intermarche Drawsko


Wystawa Zbigniewa Taszyckiego

Goście zwiedzają wystawę podczas wernisażu. Fot. Biblioteka w Kaliszu Pomorskim Goście zwiedzają wystawę podczas wernisażu. Fot. Biblioteka w Kaliszu Pomorskim

4 września w Galerii Pałacowej odbył się wernisaż wystawy INSTALACJA „In Side” oraz dokumentacji twórczości Zbigniewa Taszyckiego ze zbiorów Fundacji „Moje Archiwum” z Koszalina.  Dla Taszyckiego przestrzeń galerii to podstawowy element i główny motyw w jego języku sztuki. Zawsze twórczo odnosił się do określonego miejsca, w którym wystawiał/aranżował prace i ono w danej chwili budowało jego sposób myślenia, sposób dochodzenia do konkretnych rozwiązań twórczych (T. Wilmański: Realność wnętrza – poszukiwanie przestrzeni. W: Zbigniew Taszycki w zbiorach galerii „Moje Archiwum”. Fundacja „Moje Archiwum”, 2013).

W ten szczególny wieczór Zbigniew Taszycki poprzez działanie performatywne inicjował odbiór sztuki różnymi zmysłami. Partycypujący w sztuce bowiem zostali poddani dogłębnemu odbiorowi przez zmysł wzroku i węchu. Odkrywając uroki lochów Pałacu w Kaliszu Pomorskim Zbigniew Taszycki nadał im osobliwy wyraz akcentując każdy szczegół pudrem. Podkreślając bielą pudru uwypuklenia artysta sprawił iluzyjny odbiór przestrzeni  ekspozycyjnej. Angażując zmysłu węchu odbiorców Taszycki zdecydował się na agresywne, intensywne uczestnictwo w sztuce. Działania na kolorze sprawiają unikalny wymiar kreacji artystycznej.

Wystawę będzie można podziwiać do 20 września 2013 r. 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto