Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie drawskim

  • Napisał 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie drawskim

Tradycyjnie już DSI będzie informować o tym co się dzieje podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie drawskim. Poprzednie informacje można zobaczyć wchodząc na adres www.dsi.net.pl/wosp.

Na co zbiera WOŚP?

Nie będziemy w tym artykule zajmować się sytuacją „polityczną” wokół fundacji Jurka Owsiaka i problemów jakie z tym się wiążą. Tym razem orkiestra będzie zbierać na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. 120 tysięcy wolontariuszy WOŚP 10 stycznia 2016 roku wyjdzie na ulice nie tylko polskich miast, ale także zagra w kilkudziesięciu krajach na świecie. Pieniądze, które zostaną zebrane podczas 24. Finału WOŚP, mają pomóc w uzupełnieniu braków na oddziałach mniej specjalistycznych. Tym samym pomoc trafi w każdy zakątek Polski.

Gdzie będzie się działo?

Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Wierzchowo i Złocieniec - to te gminy w których będzie grać orkiestra. Warto tu także wskazać Świerczynę, w której jak co roku zawiązany został sztab i będzie się tam sporo działo. W tym roku nie został utworzony sztab w Drawsku Pomorskim, jednak wzorem lat ubiegłych odbędzie się finał na sportowo w hali gimnazjum przy wsparciu kaliskiego sztabu. Szczegółowe informacje pojawiać będą się wkrótce w dziale WOŚP (dostępny w górnym menu (Start>Wiadomości>WOŚP). 

We wszystkich miejscowościach, w których zostały zarejestrowane sztaby kwestować będą wolontariusze, planowane są zbiórki, aukcje i koncerty.

Zarejestrowane sztaby.

W województwie zachodniopomorskim znajduje się 114 gmin. Sztabów zarejestrowanych zostało 87 (w tym kilkanaście w Szczecinie), a w naszym powiecie zgłoszonych 5 sztabów. 

Miejscowość

Organizator

Szef Sztabu

Złocieniec

Złocieniecki Ośrodek Kultury

Angelika Szczecińska

Wierzchowo

GOKSiT

Marta Łapińska

Świerczyna

Zespół Szkół

Joanna Kalinowska

Kalisz Pomorski

Gimnazjum

Dorota Ławniczak

Czaplinek

Czaplinecki Ośrodek Kultury

Marcin Naruszewicz

Ile zebraliśmy do tej pory?

Od 2008 roku DSI zbiera informacje o wielkości środków zebranych przez sztaby powiatu drawskiego. Są to dane szacunkowe i obarczone niewielkim błędem. 

Wg DSI od 2008 roku zebraliśmy 471 828 zł. Szczegółowe dane dla poszczególnych finałów w tabeli poniżej:

XVI Finał   2008

53 079 zł

XVII Finał  2009

61 472 zł

XVIII Finał 2010

73 815 zł

XIX Finał   2011

70 156 zł

XX Finał    2012

74 348 zł

XXI Finał   2013

83 983 zł

XXII Finał  2014

65 315 zł

XXIII Finał  2015

54 975 zł

SUMA

471 828 zł

DSI wspiera aukcje

Staramy się wspierać informacyjnie, choć nie tylko. Kilka razy promowaliśmy aukcje internetowe przedmiotów pochodzących z terenu gmin powiatu, oraz przekazywaliśmy talony na banery reklamowe na stronie DSI. W momencie pisania artykułu jeden z nich prezentowany jest na stronie głównej. Także w tym roku będziemy wspierać finał, a wszystkich dobrych ludzi zachęcamy do wspólnego świętowania z Wielką Orkiestrą Wielkiej Pomocy.  

 

Powrót na górę

Moje konto

Więcej