Eliza Wiska i Kuba Łuksza zdobyli złoto

• Napisane przez  Rafał Zdyr

Karatecy MUKS OYAMA z Drawska Pom w odbywającym się 12 grudnia Pucharze Polski w Karate Kyokushin zdobyli 2 złote medale powtarzając sukces z ubiegłego roku z Białej Podlaskiej.  Był to już XXXII Puchar Polski Seniorów i XII Puchar Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin, który odbył się tym razem w Hali Akademii Wychowania Fizycznego w  Gdańsku.

Eliza Wiska startując w konkurencji kata w kategorii młodziczek( 14-15 lat) zdobyła swój drugi, złoty medal w Pucharze Polski. Kuba Łuksza zmienił kategorię wagową na – 75 kg junior (16-17 lat) i także w tej kategorii pokonał swoich przeciwników. W walce finałowej zwyciężył swojego przeciwnika przed końcem czasu walki. W turnieju uczestniczył w roli sędziego i trenera Andrzej Tylka.

Puchar Polski w Karate Kyokushin jest imprezą kończącą występy karateków  w odchodzącym 2015 roku. Ilość zawodników jaka startowała w zawodach to około 310 z 80 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.