Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Srebny medal Ernesta Sarafina podczas Pucharu Polski Północnej MMA/ADCC/K-1 Time of Master w Gdańsku

• Napisane przez  Wojtek Stawicki

29 listopada w Gdańsku odbył się Puchar Polski Północnej MMA/ADCC/K-1 Time of Master. Złocieniecką Akademie Kick Boxingu reprezentował mieszkaniec Drawska Pomorskiego Ernest Sarafin, który wywalczył srebrny medal w formule K-1 w kat. senior -81 kg. Zawody zaczęły się pechowo ponieważ Ernest nie osiagnął limitu wagowego -75 kg i musiał walczyć w wyższej kategorii.

W pierwszej rundzie pierwszej walki, mimo osłabienia związanego ze zrzucaniem wagi, zawodnik ZAKB wymierzył celny cios na wątrobę przeciwnika, który został policzony. Tym samym Ernest osiągnął przewagę, którą utrzymał do końca pojedynku.

W drugiej walce Ernest zmierzył się z zawodnikiem z Poznania. Pierwsza i druga runda była bardzo wyrównana. Zawodnicy zadawali sobie cios za cios. W 3 rundzie niewielką przewagę zdobył przeciwnik Ernesta tym samym wygrywając walkę. Jest to kolejny sukces Ernesta. W tym roku zdobył już brązowy medal w MP K-1 juniorów.

Przygotowania do zawodów odbyły się pod okiem instruktora ZAKB Wojtka Stawickiego. Warto nadmienić, że zawodnicy klubu mogą przygotowywać się do swoich startów na profesjonalnym sprzęcie zakupionym dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Złocieńcu.