Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

V - Power zwycięzcą Drawskiego Turnieju Piłki Ręcznej

  • Napisane przez  Mateusz Owedyk

Tradycją w sportowym kalendarzu gminy Drawsko Pomorskie stał się Turniej Piłki Ręcznej rozgrywany w hali Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim. Tym razem zmagania zostały zorganizowane 22 listopada, a w szranki stanęło sześć drużyn.

Po przywitaniu zawodników przez Małgorzatę Piłatowską - pracownika urzędu miejskiego, przedstawieniu zasad przez Andrzeja Pedrycza oraz Wojciecha Witonia - sędziów zmagań, do stolika organizatorów zostali zaproszeni kapitanowie drużyn, którzy dokonali losowania grup oraz kolejności rozgrywania poszczególnych meczów.

W pierwszej grupie znalazły się zespoły „Aktywna Wieś” , „Gang Konopa” oraz „V - Power”. Bezkonkurencyjni okazali się zwycięzcy ubiegłorocznego turnieju - zespół V - Power, który pokonał stowarzyszenie „Aktywna Wieś” oraz „Gang Konopa”, odpowiednio 12:6 oraz 14:8. „Gang Konopa” zwyciężył natomiast „Aktywną Wieś” 16 :7.

Druga grupa to dużo bardziej zacięta rywalizacja, w każdym spotkaniu bardzo długo wynik oscylował w granicach remisu. Ostatecznie dwa zwycięstwa odniosła przyjezdna drużyna ZSP Kalisz Pomorski, która pokonała 13:9 ekipę „Zeus Team” oraz po zwycięskiej  bramce zdobytej w ostatnich sekundach 13:12 zespół gimnazjum z Drawska Pomorskiego.  W spotkaniu o drugie miejsce „Zeus Team” również dopiero w ostatniej minucie rzucił bramkę dającą zwycięstwo 18:17.

Zespoły, które w swoich grupach zajęły drugie lokaty spotkały się w meczu o trzecie miejsce. Był to zdecydowanie najciekawszy mecz , który w regulaminowym czasie gry nie przyniósł rozstrzygnięcia (wynik 17:17) a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż cztery serie rzutów karnych. Ostatecznie po fantastycznie obronionym ostatnim rzucie karnym, miejsce na podium wywalczyła ekipa „Zeus Team”.

W wielkim finale spotkali się zwycięzcy grup. Grająca bardzo twardo w obronie drużyna „V - Power” nie dała zbyt wielu pozycji rzutowych zespołowi ZSP Kalisz Pomorski. Przełożyło się to zdecydowanie na wynik, przyjezdni musieli uznać wyższość obrońców tytułu z ubiegłego roku, którzy wygrali 12 do 6. Tym samym po raz kolejny w turnieju zwyciężyła drużyna V- Power.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe gadżety, cztery najlepsza drużyny puchary oraz wszyscy dyplomy. Nagrody zostały ufundowane przez organizatora zmagań - Burmistrza Drawska Pomorskiego.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej