Zmagania siłowe w Kartuzach

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

Po raz kolejny sztangiści ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo uczestniczyli w zmaganiach siłowych. Tym razem areną ich bojów były Kartuzy, w których w dniu 14.11.2015r. został przeprowadzony Puchar Północy w wyciskaniu sztangi leżąc. Na starcie stawiło się około 80 zawodniczek i zawodników z całego kraju, a nasz region reprezentowali: Adam Bluj, Mateusz Rufkiewicz i Leszek Pasieka.

Po weryfikacji wagowej o godzinie 11.00 rozpoczęły się zawody i trwały do późnych godzin popołudniowych. W trakcie przerwy w zawodach, wszyscy zebrani w hali sportowej mogli podziwiać pokaz kulturystyczny.

Wyniki siłaczy z SSS Rufian Jankowo:

Adam Bluj w kategorii wagowej do 75kg z wynikiem 142,5kg zajął VIII miejsce. Ciężar ten jest oficjalnie rekordem życiowym Adama. W kategorii wagowej do 83kg wyciskał sztangę Mateusz Rufkiewicz. Po niezaliczeniu 200kg co dałoby mu podium, zajmuje IV miejsce z wynikiem 185kg. Leszek Pasieka w kategorii wiekowej +45 lat zajął II miejsce z wynikiem 197,5kg, jednocześnie uzyskany ciężar dał mu IV miejsce w kategorii wagowej do 105kg.

Wyjazd Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo na te zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie na realizacje zadania publicznego – Upowszechnianie Sportów Siłowych. Kolejny start zawodników z SSS Rufian Jankowo już w tą sobotę w Policach.