Alkohol i papierosy bez akcyzy

  • Napisane przez  Agnieszka Waszczyk
Alkohol i papierosy bez akcyzy

Policjanci z Kalisza Pomorskiego wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej ze Szczecina dokonali zatrzymania 59-letniej kobiety. W jej mieszkaniu znaleźli alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy.

O tym, że 59-latka zajmuje się nielegalną sprzedażą alkoholu i tytoniu funkcjonariusze dowiedzieli się prowadząc działania operacyjne. Wczoraj służby zapukały do drzwi kobiety wzywając ją do wydania trefnego towaru. Mieszkanka Kalisza Pomorskiego oddała w ręce funkcjonariuszy część spirytusu i tytoń, które „ na widoku” leżały w jednym z pomieszczeń mieszkania licząc, że na tym czynności zostaną zakończone. Tak się i jednak nie stało i policjanci skrupulatnie przeszukali całą nieruchomość.

W sumie mundurowi znaleźli 75 litrów spirytusu, około 11 kilogramów krajanki tytoniowej i 7720 sztuk papierosów różnych marek a wszystko bez polskich znaków akcyzowych. W ten sposób 59-latka naraziła skarb państwa na stratę z tytułu niezapłaconego podatku na kwotę 17 tysięcy złotych. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego. Za to przestępstwo skarbowe grozi jej kara grzywny. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto