Sokół Suliszewo pokonał Bytyń Nakielno

• Napisane przez  Marcin Karow

W ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku kalendarzowym Sokół Suliszewo pokonał przed własną publicznością Bytyń Nakielno 4:0

• Sokół Suliszewo wystąpił w składzie:
  • Grzegorz Karow - Marcin Karow (C) (75' Piotr Pawlak), Bartłomiej Kamiński, Marcin Jakubowski, Mateusz Dolak (75' Krystian Styburski) - Wojciech Puszczak (67' Piotr Hawrasz), Łukasz Hofman, Piotr Godlewski (75' Mateusz Zwindowski), Paweł Serafin, Michał Reczulski - Adam Kozak (65' Mateusz Terefeńko).

Ostatnie spotkanie rundy jesiennej sezonu 2015/2016 przyszło nam rozegrać przy padającym deszczu. Od początku spotkania obie drużyny starały się zarysować swoją przewagę na boisku, ale lepiej uczynili to zawodnicy Sokoła, bo już w 8. minucie Piotr Godlewski umieścił piłkę w siatce dobijając strzał Adama Kozaka. Kilkanaście minut później Piotrek otrzymał żółtą kartkę za kopnięcie piłki po gwizdku sędziego. Przewaga gospodarzy była widoczna gołym okiem, ale w 30. minucie czerwoną kartką ukarany za krytykowanie decyzji sędziego został Michał Reczulski. Goście starali się wykorzystać przewagę jednego zawodnika więcej na placu gry jednak bezskutecznie, a nawet można śmiało stwierdzić, że to nadal Sokół przeważał, a Bytyń ograniczał się głównie do długich piłek w kierunku formacji ofensywnej, z pominięciem środka pola czego efektem był dość mocno kontrowersyjny rzut karny podyktowany dla gości, którego obronił dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Sokoła - Grzegorz Karow. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie. Druga połowa zaczęła się od dziwnej sytuacji - po jednym z fauli sędzia Zygmunt Getler chcąc ukarać zawodnika Bytynia żółtą kartką wyciągnął z kieszonki dwie sklejone kartki i ze swojej perspektywy widział on, że pokazuje kartkę koloru żółtego, jednak zawodnik ujrzał kolor czerwony i udał się do szatni osłabiając swój zespół.

Liczba zawodników na boisku wyrównała się, ale dwie minuty później drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu zobaczył jeden z graczy Bytynia i to Sokół miał już przewagę jednego zawodnika na boisku. Jedno z tych przewinień miało miejsce w polu karnym za co podyktowany został rzut karny, ale Marcin Jakubowski uderzył w poprzeczkę. W 56. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Serafina piłkę w siatce umieścił Bartłomiej Kamińśki. W 65 minucie z boiska zszedł Adam Kozak, a w jego miejsce wszedł Mateusz Terefeńko, dwie minuty później za Wojciecha Puszczaka wszedł Piotr Hawrasz. Przewaga Sokoła z minuty na minutę powiększała się, a grający w dziewiątkę Bytyń opadał z sił. W 75. minucie w zespole Sokoła przeprowadzono potrójną zmianę - za Marcina Karow, Piotra Godlewskiego i Mateusza Dolaka weszli odpowiednio Piotr Pawlak, Mateusz Zwindowski i Krystian Styburski. Dwie minuty później Paweł Serafin strzałem z dystansu zdobył trzecią bramkę dla Sokoła w tym meczu, a asystował mu Łukasz Hofman. W 86. minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił Mateusz Terefeńko, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce bramki rywali do dośrodkowaniu Piotra Hawrasza.

• Sokół Suliszewo 4:0 (1:0) Bytyń Nakielno
  • 8' Piotr Godlewski
  • 56' Bartłomiej Kamiński
  • 77' Paweł Serafin
  • 86' Mateusz Terefeńko

Kibice, którzy mimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych zdecydowali się przyjść na boisko w Suliszewie nie mogli narzekać na brak emocji. W tym meczu było wszystko: wiele emocji, kontrowersyjne decyzje sędziego, liczne akcje pod bramką przeciwnika, wola walki, cztery bramki, dwa rzuty karne, czerwone i żółte (działające jak czerwone) kartki. Zwycięstwo nad drużyną Bytynia oznacza, że przerwę zimową Sokół Suliszewo spędzi w fotelu lidera 3. grupy koszalińskiej A klasy z dwoma punktami przewagi nad Wspólnymi Różewo i Mechanikiem Turowo.