Intermarche Drawsko


W Gudowie kościół zdobi odrestaurowany zabytkowy ołtarz - zobacz zdjęcia i film

  • Napisał 
W Gudowie kościół zdobi odrestaurowany zabytkowy ołtarz - zobacz zdjęcia i film

Już na wstępie artykułu zaznaczamy, że ołtarz nie jest jeszcze ukończony. Mimo to, że zakończony został dopiero pierwszy etap odrestaurowywania ołtarza to już teraz robi wrażenie.

Mieszkańcy sołectwa w ścisłej współpracy proboszczem parafii Dariuszem Kwaśnym od lat sukcesywnie remontują swój kościół w Gudowie. Do niedawna zapuszczony obiekt sakralny pw. Świętej Barbary wygląda z roku na rok coraz lepiej. Zabezpieczona wieża, nowy dach, wyremontowane wnętrze, strop i elewacja to duże obciążenie dla mieszkańców wsi. Z pomocą w remontach przychodzi gmina Drawsko Pomorskie, konserwator zabytków, kuria, firmy i osoby prywatne.

W tym roku skupiono się na remoncie ołtarza. W tej chwili jest on odrestaurowany w 60%. Przez cały okres wakacyjny ołtarz znajdował się w Toruniu gdzie podlegał zabiegom restauracyjnym i wrócił do Gudowa w październiku. Obecnie czeka na kolejne środki. Wtedy pojawią się na nim obraz Świętej Barbary i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Ukończone zostaną również kolumny, które wymagają złocenia.

O działania zapytaliśmy proboszcza parafii Suliszewo Dariusza Kwaśnego - film poniżej.

Działanie zostało dofinansowane z budżetu Drawska Pomorskiego w wysokości 15 000 zł.

 

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto