Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wystawa „Pozostawione W Pamięci” Bogdany Winnickiej

  • Napisane przez  Aneta Olszacka

Listopadowa propozycja Galerii w Pałacu Wedlów to wystawa malarstwa pt. „Pozostawione w pamięci” Bogdany Winnickiej z Drawna. Autorka wystawy urodziła się w 1942r. w Krynicy w województwie lwowskim. W 1948r. wraz z rodziną została wywieziona na Syberię. Do polski powróciła w 1959 roku. W 1964 ukończyła Liceum Plastyczne w Szczecinie, a potem studiowała zaocznie w Państwowej Wyższej Szkole Plastycznej w Poznaniu. Swoje życie zawodowe spędziła jako nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej w Drawnie- obecnie przebywa na emeryturze. Całą swoją energię poświęcała na rozbudzanie i wyzwalanie twórczości artystycznej u dzieci. W tej dziedzinie osiągnęła wiele sukcesów na wystawach plastycznych: wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych. Najczęściej maluje pejzaże, kwiaty, martwe natury. Na wystawie w Kaliszu Pomorskim zaprezentowała jeden z etapów jej pracy twórczej -  „OBRAZY SYBERYJSKIE”, które ukazują świat wewnętrzny, przeniknięty głębokim dramatyzmem.

Występujące postacie są wspomnieniem, śladem tragicznych czasów, które przeżyła wraz z rodziną – POZOSTAWIONE W PAMIĘCI... . Podczas wernisażu, który odbył się 11. listopada  autorka prac  pani Bogdana Winnicka opowiadając o prezentowanych obrazach,  poruszyła uczestników spotkania opowieściami tym długim czasie jaki spędziła na Syberii .  Jak sama podkreśla „o takich chwilach mówić jest niezwykle trudno (…), a namalowanie tych obrazów pozwoliło chociaż w części rozładować  te dramatyczne przejścia oraz wyrazić mój stosunek do obecnej rzeczywistości, która w nie mniejszym stopniu niesie cierpienie, ból i grozę”.  Autorce prac dziękujemy za zaprezentowanie swoich „obrazów syberyjskich” i podzielenie się bardzo osobistymi i poruszającymi wspomnieniami, a tych z Państwa którzy jeszcze nie widzieli wystawy pt.  „Pozostawione w pamięci”  zachęcamy do jej obejrzenia. 

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej