Policja zatrzymała kierowcę który uciekał. Miał amfetaminę

  • Napisane przez  Agnieszka Waszczyk
Chwilę po zatrzymaniu. Fot. Internauta Chwilę po zatrzymaniu. Fot. Internauta

Drawscy policjanci ścigali busa, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało pasażer miał przy sobie amfetaminę za posiadanie której grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

Drawscy kryminalni patrolowali właśnie ulice miasta gdy ich uwagę zwrócił przejeżdżający transit.  Zawrócili więc i ruszyli za autem. Włączyli urządzenia świetlne i dźwiękowe wzywając tym samym kierowcę do zatrzymania się.  Kierujący pojazdem zignorował policyjne sygnały, znacznie przyspieszył i zajeżdżając policjantom drogę uniemożliwiał manewr wyprzedzania. Samochód zatrzymał się dopiero w miejskim parku. Z auta wybiegł pasażer i uciekając przed funkcjonariuszami ukrył się w klatce schodowej pobliskiego bloku. Po drodze zdążył wyrzucić zawiniątko, w którym jak się później okazało było ponad 90 gramów amfetaminy.  Policjanci zatrzymali zarówno uciekającego pasażera jak też kierowcę transita.  Obaj, jak się okazało bracia trafili do policyjnego aresztu. 

Wczoraj jeden z nich usłyszał zarzut posiadania środków odurzających za co ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.  Drugi z braci został ukarany mandatem karnym za kierowanie pojazdu bez wymaganych uprawnień.  Do sądu zostanie również skierowany wniosek o ukaranie mężczyzny w związku z tym, iż nie zatrzymał się do kontroli oraz swoją jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.  Za te wykroczenia kierowcy grozi kara grzywny lub kara aresztu.  

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto