Lekcja przyrody i historii regionu na trasie ścieżki edukacyjnej w Jankowie

  • Napisane przez  Inf. Star. Powiatowe
Lekcja przyrody i historii regionu na trasie ścieżki edukacyjnej w Jankowie

27 października klasa 3 b LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim wraz z wychowawcą uczestniczyła w spotkaniu z leśnikami z Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim w ramach edukacji przyrodniczo - leśnej. 

- Panie Katarzyna Knyszewska oraz Justyna Kaziród oprowadziły nas po trasie ścieżki edukacyjnej w Jankowie – relacjonuje Agnieszka Frutczak, wychowawca klasy i inicjator spotkania. - Na początku opowiedziały o zabytkowym spichlerzu z 1906 r., którego twórcą był światowej sławy architekt Walter Gropius. Następnie ruszyliśmy w trasę po zabytkowym parku dworskim o pow. 8 ha, założonym na początku XIX wieku w stylu angielskim. 

Pracownice Nadleśnictwa przedstawiły pomniki przyrody znajdujące się na trasie ścieżki przyrodniczej, opowiedziały o gospodarce lasami, pozyskaniu drewna, odnawianiu i zalesianiu oraz o ochronie lasu i przyrody. Wyjaśniły charakter pracy leśnika oraz specyfikę tego zawodu, wspomniały o watahach wilków żyjących na terenie poligonu drawskiego i wolno żyjącym stadzie żubrów. Pokazały także źródliska oraz dawne miejsca hodowli pstrągów.

Podczas spaceru uczniowie mieli również okazję podziwiać jedno z najokazalszych i najliczniejszych w regionie stanowisk cisów, które znajduje się przy starym cmentarzu niemieckim, nazywali gatunki drzew oraz określali ich wiek, a także rozpoznawali grzyby jadalne i trujące. Prawie 3 km trasy pieszej po parku dostarczyły im wielu wrażeń estetycznych, a przekazane informacje poszerzyły wiedzę na temat przyrody i historii regionu.

- Na koniec spotkania panowie leśnicy przygotowali dla nas ognisko oraz poczęstunek. Za ciekawie poprowadzoną lekcję przyrody bardzo dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim, a w szczególności paniom Katarzynie i Justynie – dodaje A. Frutczak.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej