Halowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego przyciągnął zawodników z trzech województw

 • Napisane przez  Mateusz Owedyk
Fot. Mateusz Owedyk Fot. Mateusz Owedyk

Osiem godzin zmagań, jedenaście drużyn z trzech województw, blisko stu zawodników, ponad dwadzieścia meczów, zabawa, sportowa rywalizacja oraz ogrom emocji zapewniony przybyłym kibicom jak i samym zawodnikom - tak w skrócie wyglądał sobotni Halowy Turniej Piłki Siatkowej.

W sobotę (31 października) w hali gimnazjum w Drawsku Pomorskim odbył się Turniej Piłki Siatkowej, na który zgłosiło się aż jedenaście drużyn nie tylko z naszego województwa, ale również z województwa wielkopolskiego i lubuskiego.

Na początku pracownik urzędu miejskiego – Małgorzata Piłatowska przywitała wszystkich zawodników i kibiców, przedstawiła ogólny zarys turnieju. Następnie sędziowie –  Michał Kulpa oraz Jarosław i Mariusz Łaszczewscy przedstawili zasady gry oraz system, w jakim zmagania będą się odbywały.

Drużyny zostały podzielone na trzy grupy. Rywalizacja w grupach toczyła się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Drużyny, które w swoich grupach zajęły pierwsze miejsca awansowały do mini turnieju finałowego rozgrywek, natomiast zespoły z drugich lokat grały między sobą o miejsca IV-VI.

W grupie „A” najlepszą drużyną okazał się zespół Olimpu Łobez, który odpowiednio wyprzedził drużyny UM Makuch Drezdenko, Bolec Orkiestra Kołobrzeg oraz Pyry Poznań. W grupie „B” pierwsze miejsca zajęła drużyna II Brygady Zmechanizowanej Złocieniec, tuż za nimi uplasował się jedyny damski zespół Radex Team, kolejne miejsca przypadły zespołowi Skoki oraz Grabowo II. Grupę „C” wygrał zespół Mocarze, który wyprzedził odpowiednio RDLP Szczecin oraz Grabowo I.

Drugie miejsca w swoich grupach dały prawo gry o lokaty IV-VI. Po zaciętej rywalizacji czwarte miejsce zajął zespół RDLP Szczecin, piąta była drużyna z Drezdenka –  UM Makuch. Szóste miejsce zajęły dziewczęta z zespołu Radex Team, którym należy się szczególne wyróżnienie za bardzo wyrównaną walkę z męskimi zespołami.

W finałowych starciach , w których uczestniczyli zwycięzcy grup, bezkonkurencyjny okazał się zespół Mocarze, który tym samym zajął pierwsze miejsce w turnieju, drugą lokatę wywalczyli zawodnicy Olimpu Łobez, na podium znalazła się również drużyna II Brygady Zmechanizowanej Złocieniec.

Najlepsze cztery drużyny otrzymały puchary, a wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz upominki ufundowane przez organizatora turnieju Burmistrza Drawska Pomorskiego.


Klasyfikacja końcowa turnieju:

 1. Mocarze,
 2. Olimp Łobez,
 3. II Brygada Zmechanizowana Złocieniec,
 4. UM Makuch Drezdenko,
 5. RDLP Szczecin,
 6. Radex Team,
 7. Bolec Orkiestra Kołobrzeg,
 8. Skoki,
 9. Grabowo I , 
 10. Grabowo II, 
 11. Pyry Poznań.
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto