Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Specjalny medal dla Burmistrza Ptaka za zasługi dla samorządu

  • Napisane przez  DSI na podstawie ZUW
Fot. ZUW Szczecin Fot. ZUW Szczecin

Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji wręczył 19 września Burmistrzowi Drawska Pomorskiego Zbigniewowi Ptakowi Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

- To państwo, dziś wyróżnieni, położyli trwały, solidny fundament pod samorządność w Polsce – mówił minister Andrzej Halicki - 25 lat temu byliśmy w tym samym miejscu co Białoruś czy Ukraina, ale to między innymi dzięki Waszej pracy dziś zaszliśmy w rozwoju demokracji o wiele dalej, niż nasi sąsiedzi. 

Wśród odznaczonych znaleźli się także prof. Aleksander Hall - wykładowca akademicki, Jacek Ambroziak - szef Urzędu Rady Ministrów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Odznaki honorowe z rąk ministra przyjęli także m.in. wojewoda zachodniopomorski Marek Tałasiewicz, marszałek województwa Olgierd Geblewicz, prezydenci: Piotr Krzystek (Szczecin), Piotr Mikietyński (Koszalin), Janusz Żmurkiewicz (Świnoujście).

Jak podaje MAC Odznaka ta jest zaszczytnym wyróżnieniem i może być nadawana za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego, w szczególności za szczególne osiągnięcia w pracy w samorządzie, za udział w pracach legislacyjnych, związanych z wprowadzaniem i reformowaniem samorządu terytorialnego w administracji polskiej i organizacjach międzynarodowych, czy też za pracę naukową, badawczą i dydaktyczną dotyczącą samorządu.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej