Pojechali na „awanturę” znaleźli krzak konopi

  • Napisane przez  Agnieszka Waszczyk
Fot. Adam Cygan, Archiwum DSI Fot. Adam Cygan, Archiwum DSI

Złocienieccy policjanci zostali wezwani na interwencje w związku z pobiciem i zniszczeniem mienia. Nie przypuszczali, że będą musieli interweniować również wobec pokrzywdzonego. Złocienieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym ma miejsce awantura.

Przybyły nam miejsce patrol zastał pobitego najemcę tego mieszkania w otoczeniu porozbijanych mebli i sprzętu rtv. Jak się okazało przed przyjazdem mundurowych do mieszkania wtargnęło dwóch 23-latków. Mężczyźni wyłamali drzwi, weszli do środka, pobili 28-latka, porozbijali meble a spłoszeni przez sąsiadów uciekli. Poturbowany mężczyzna na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń i nie wymagał pomocy lekarskiej. Będąc w mieszkaniu interweniujący policjanci pośród poniszczonych sprzętów domowych zauważyli charakterystyczną roślinę, która na blisko metr wyrastał ze stojącej przy łóżku doniczki. Jak się okazało były to konopie indyjskie, których uprawa i posiadanie jest prawem zabronione.

28-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut uprawy konopi. Za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Złocienieccy policjanci zatrzymali również obu awanturników, którzy w sumie usłyszeli po 4 zarzuty. Za naruszenie miru domowego kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do roku, za groźby karalne do 2 lat, za pobicie do 3 lata a za zniszczenie mienia do 5 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto