Poseł na Sejm RP Stanisław Gawłowski i konferencja prasowa w Złocieńcu

  • Napisał 
Fot. UM Złocieniec Fot. UM Złocieniec

Jak informuje Urząd Miejski w Złocieńcu podczas spotkania na poligonie drawskim z  Ministrem Obrony Narodowej Tomaszem Siemoniakem, Burmistrz Krzysztof Zacharzewski zwrócił się z do ministra o wsparcie działań Gminy Złocieniec mających na celu kompleksową przebudowę drogi krajowej nr 20 na odcinku, Złocieniec - Drawsko Pomorskie, począwszy od wjazdu od strony Czaplinka. 

W wyniku przeprowadzonych rozmów we wrześniu wysłane zostało oficjalne pismo do MON oraz posłów i senatorów z naszego terenu z prośbą o poparcie działań Gminy Złocieniec.

W odpowiedzi na apel burmistrza, w dniu 21 września Złocieniec odwiedził Poseł na Sejm RP Stanisław Gawłowski. Poseł zadeklarował poparcie działań gminy Złocieniec oraz przedstawił zakres zadań inwestycyjnych zatwierdzonych do realizacji na krajowej ”dwudziestce” w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Inwestycje będą realizowane do roku 2020.

 W gminie Złocieniec w ramach programu wykonane będą następujące zadania: 

  • przebudowa skrzyżowania ulic Czaplineckiej i Wyzwolenia;
  • budowa chodnika przy ul. Dworcowej; 
  • budowa zatok autobusowych wraz z ciągiem pieszym przy ul. Drawskiej; 
  • korekta skrzyżowania ul. Drawskiej z ul. 5-go Marca oraz skrzyżowania ul. Dworcowej z ul. Mickiewicza i ul. 5-go Marca, budowa sygnalizacji świetlnej, budowa ciągu pieszego;

DSI wystąpiło do Dyrektora Biura Poselskiego Stanisława Gawłowskiego o przekazanie pełnej listy planowanych inwestycji.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto