Zmagania rajdu Baja Poland 2013 w Drawsku Pomorskim

  • Napisał 
Ulubieniec drawskiej publiczności - Adam Małysz. Fot. Adam Cygan Ulubieniec drawskiej publiczności - Adam Małysz. Fot. Adam Cygan

Dobiegły końca zmagania drawskiej części Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja Poland 2013. Kolejnym etapem będą zmagania w Dobrej. Krzysztof Hołowczyc pomimo złapania dwóch kapci i wymiany koła na trzecim odcinku specjalnym, wraz pilotem Andreasem Schulzem (Mini All4 Racing) utrzymał prowadzenie po drugim dniu rywalizacji w Baja Poland 2013. O sporym pechu mógł mówić zwycięzca pierwszego przejazdu odcinka Poligon Drawski, Aleksandr Żełudow, który przez część próby jechał za załogą Marek Dąbrowski / Jacek Czachor (Toyota Hilux Overdrive) i ostatecznie stracił ponad pół minuty do Hołowczyca. Trzecie miejsce na ostatniej próbie sobotniego etapu zajął Nunzio Coffaro (Toyota Hilux Overdrive). Drugi przejazd odcinka Poligon Drawski nie był łaskawy dla Adama Małysza i Rafała Martona. Ich Toyota Hilux Overdrive na kilka minut zawisła na skarpie i najbardziej utytułowany polski skoczek narciarski stracił aż cztery pozycje. Do mety odcinka niestety nie dotarł zwycięzca wczorajszego superoesu Federico Villagra. Po serii hop, Mini All4 Racing argentyńskiego zawodnika w niefortunny sposób spadło na ziemię i po chwili pilot Villagry, Jorge Perez Companc poczuł dotkliwy ból w kręgach szyjnych. W tej sytuacji załoga zdecydowała się zjechać z trasy odcinka specjalnego i udać się bezpośrednio do parku serwisowego w Drawsku Pomorskim.

GALERIE

Przez cały dzień sportowych zmagań na terenowcy trasach poligonu drawskiego przy ul. Toruńskiej w Drawsku Pomorskim tętniło życiem miasteczko rajdowe. Oprócz możliwości spotkania z sławami polskiego i światowego sportu terenowego i pracy ekip mechaników były występy i gastronomia. Na drawskiej scenie zaprezentowali się lokalni artyści, a w śród nich byli The Shifters, Artur Kunasz, SLO Złocieniec, Dj BIBI i z Portugalii wystąpił Euzy Fdib. 

Tegoroczna drawska część rajdu to dwa odcinki liczące łącznie 330,6 km. Całkowita długość odcinków specjalnych to 479,58 km. Kolejny raz z rzędu na czas rajdu kibice mogli podziwiać walkę na poligonie. Było to możliwe dzięki współpracy organizatorów z CSWL Drawsko. Trzeci raz z rzędu Drawsko Pomorskie było współorganizatorem, dzięki czemu oprócz sportowych emocji i satysfakcji z współrealizacji wydarzenia sportowego o randze Pucharu Świata mogło liczyć na szeroko zakrojoną promocję.  Dziś w Drawsku Pomorskim od rana ekipy popularnych stacji telewizyjnych rejestrowały i nadawały materiał. Na bieżąco relacjonował również RMF FM i internetowe portale informacyjne. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto