Baja Poland 2013 - Szósta edycja wystartowała

  • Napisał 

60 załóg stanęło dziś na starcie na Placu Lotników w Szczecinie. Jutro wystartują w Drawsku Pomorskim. Honorowy start odbył rozpoczął się o godzinie 17:00. Pod pomnikiem Bartolomeo Colleoniego wystartowali najlepsi rajdowcy z Polski i Świata. Na rampie startowej nie zabrakło włodarzy miast i gmin organizatorów (Drawska Pomorskiego, Dobrej i Szczecina). Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak wystartował Daniela Menesesa i Nuziono Coffaro z Venezueli.

Zaraz po starcie odbył się liczący 11,42 km super odcinek specjalny. Zarówno Krzysztof Hołowczyc, jak i reprezentujący Argentynę Federico Villagra na trasie liczącej 11,42 km uzyskali identyczny czas (11.02.0). Tym samym przed jutrzejszą wizytą na Poligonie Drawskim 6. tegoroczna runda Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych ma dwóch liderów. Równo 9 sekund do Polaka i Argentyńczyka straciła wenezuelska załoga Coffaro / Meneses. Na czwartym miejscu uplasowali się Adam Małysz z Rafałem Martonem, a 8 s za nimi linię mety osiągnął Miroslav Zapletal pilotowany przez syna Rafała Martona, Macieja. 

To była jedynie rozgrzewka przed właściwą rywalizacją. W sobotni poranek 31 sierpnia zawodnicy startujący w Baja Poland 2013 trafią do Drawska, gdzie odbędą się dwa przejazdy 165-kilometrowego odcinka specjalnego.

Na miejscu przy ul. Toruńskiej będzie na zawodników czekał plac serwisowy i minimiasteczko. Będą koncerty, a ekipy z całego Świata będą dwukrotnie wyruszać na trasę. Więcej szczegółów. 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto