III edycja Złocieniec Game Festival

  • Napisane przez  Patryk Onoszko

25 i 26 sierpnia po raz trzeci odbył się festiwal gier komputerowych, tym razem pod nową nazwą Złocieniec Game Festival, którego DSI było patronem medialnym. Jak co roku, sala widowiskowo-kinowa, a teraz nawet i cały, specjalnie przygotowany budynek Złocienieckiego Ośrodka Kultury po brzegi wypełnił się miłośnikami e-sportowych zmagań.

Głównymi atrakcjami imprezy były turnieje w gry komputerowe takie jak League of Legends, Counter Strike: Global Offensive oraz turniej konsolowy w Fifę 15.

W turnieju League of Legends wzięło udział 7 drużyn pięcioosobowych. W turnieju Counter Strike: Global Offensive 8 drużyn pięcioosobowych, a w turnieju Fifa 15 wzięło udział 13 drużyn dwuosobowych. W sumie w Festiwalu wzięło udział 108 zawodników. Między nimi znaleźli się mieszkańcy takich miejscowości jak Szczecinek, Kraków, Drawsko Pomorskie, Drozdowo, Donatowo, Gronowo, Warszawa, Ostrowice, Borne Sulinowo, Zarańsko, Wierzchowo, Świdwin, Czarne oraz oczywiście Złocieniec.

Złocieniec Game Festival przyciągnął do Złocienieckiego Ośrodka Kultury entuzjastów gier komputerowych. Oprócz głównych turniejów na naszych uczestników czekały takie atrakcje jak pokazy Light Show, pokazy tańca, a także pokazy ASG. Dodatkowo sponsor główny Festiwalu Gier – sklep HKR Komputery zorganizował „Wielki Turniej Hearthstone”, w którym wzięło udział 16 osób, a rozgrywki trwały przez całą środę. Odbyło się również losowanie słuchawek firmy Razer z serii Kraken, które zasponsorował sklep FW Computers. 

W środę, drugiego dnia Festiwalu, po prawie 15 godzinach rozgrywek wyłoniliśmy naszych zwycięzców. Ok. godziny 23:40 odbyło się rozdanie nagród, które zwycięzcom przysporzyło wiele radości.

Turniej League Of Legends: 

  • I miejsce – zdobyła drużyna ze Złocieńca pod nazwą „Tomek Szuka Męża”
  • II miejsce - przypadło drużynie ze Szczecinka pod nazwą „Better Nerf Shyvanna”
  • III miejsce – zajęła również drużyna ze Złocieńca pod nazwą „Łakietowe Chomisie”

Turniej Counter Strike: Global Offensive:

  • I miejsce – zdobyła drużyna z Czarnego pod nazwą „Czarne Five”
  • II miejsce – zajęła młodzież ze Świdwina pod nazwą drużyny „UsefulPower”
  • III miejsce – przypadło młodzieży ze Złocieńca pod nazwą „Worthy of Attention”

Turniej Fifa 15:

  • I miejsce – zajęła drużyna ze Drawska Pomorskiego
  • II miejsce – zdobyła młodzież ze Szczecinka
  • III miejsce – również przypadło młodzieży ze Szczecinka

Organizatorzy dziękują sponsorom, bez których Festiwal nie mógłby się odbyć. Burmistrzow Złocieńca Krzysztofowi Zacharzewskiemu za wsparcie finansowe festiwalu. Właścicielowi sklepu HKR Komputery za wsparcie od strony technicznej oraz za zorganizowanie wielkiego turnieju Hearthstone. Właścicielowi sklepu Sport Style za wsparcie finansowe. Właścicielowi sklepu FW Computers za zasponsorowanie słuchawek firmy Razer z serii Kraken. Właścicielom Zakładu Piekarniczego S.C Toczko C.J za zasponsorowanie pysznego chleba do festiwalowego bufetu.

Pizzerii-pierogarni „Wenecja” oraz pizzerii „Piccolo” za zasponsorowanie smacznych pizz, które były świetnym dodatkiem do festiwalowego bufetu. Drawskim Stronom Internetowym oraz telewizji Gawex za objęcie imprezy patronatem medialnym.Dziewczynom z Teatru Ognia za uświetnienie imprezy pokazami Light Show. Chłopakom z grupy ASG za świetną atrakcję podczas Festiwalu, a także Marcinowi za świetny pokaz tańca. 

Całej ZOKowskiej ekipie, dzięki której Festiwal mógł przebiegać sprawnie i bez zakłóceń. Monice Kuczyńskiej ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury za całe wsparcie i pomoc włożoną w organizację Festiwalu, a także za cierpliwość i za to, że można na Monikę liczyć w każdej chwili. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto