Dzieci z Dębska żegnają wakacje

  • Napisane przez  Kamila Jankowska
  • Galeria
Dzieci próbują sił na quadach. Fot. Smart Media Sp. z o.o. Dzieci próbują sił na quadach. Fot. Smart Media Sp. z o.o.

Choć początek roku szkolnego już niebawem, to dzieci z Dębska wciąż czują wakacyjną atmosferę. Przedostatni weekend wakacji spędziły bardzo aktywnie. Wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Szczecina Wielgowa, której sponsorem była spółka Contino Delta, planująca na terenie gminy Kalisz Pomorski budowę farmy wiatrowej.

Wycieczka odbyła się w niedzielę, 25 sierpnia. Na miejscu organizator zapewnił szereg atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Na początku odważniejsi wzięli udział w turnieju paintball. Każdy zawodnik otrzymał odpowiednie wyposażenie: mundur, maskę, specjalną broń oraz kolorowe kulki do strzelania. Ukształtowanie terenu, liczne okopy i pagórki, sprzyjało zaciętej rywalizacji. Po zakończeniu walk uczestnicy wycieczki mogli pod okiem instruktorów spróbować swoich sił w jeździe na quadach na specjalnie przygotowanym torze. Na najmłodszych czekały bajecznie kolorowe, dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Rozegrano również turniej siatkówki. Zainteresowaniem cieszyły się także plenerowe konkursy drużynowe, integrujące wszystkich uczestników wycieczki: przeciąganie liny oraz biegi w workach. Na koniec, aby odzyskać siły po wysiłku fizycznym, odbyło się wspólne grillowanie.

„Bardzo się cieszę, że Contino po raz kolejny pamiętało o najmłodszych mieszkańcach Dębska. Wszyscy są bardzo zadowoleni z wyjazdu. Dla niektórych dzieci z naszej miejscowości był to jedyny wakacyjny wyjazd – powiedziała Anna Mielec, sołtys wsi Dębsko.

Fundatorem  wycieczki była Contino Delta Sp. z o. o. należąca do  Contino Wind Group, która planuje na terenie gminy Kalisz Pomorski w sołectwie Dębsko, budowę farmy wiatrowej, składającej się z maksymalnie 15 turbin o mocy do 3 MW każda.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto