Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Afrykańskie rytmy w Wierzchowie - fotorelacja. Były też tradycyjne potrawy z Senegalu

  • Napisane przez  R. Borowczyk
Fot. R. Borowczyk Fot. R. Borowczyk

9 lipca dla mieszkańców gminy Wierzchowo ze swoim pokazem wystąpiła grupa Ballet Saly Velingara z Senegalu. Było to wydarzenie w ramach WEST POMERANIA - Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego.

Grupa z Senegalu tańczyła, grała i śpiewała, a także ugotowała dla mieszkańców tradycyjne danie z ryżu, warzyw i ryb. Koła Gospodyń Wiejskich z Sośnicy i Świerczyny pokazały również kulinarne umiejętności i ugotowały większą porcję dania senegalskiego dla wszystkich przybyłych mieszkańców.

Zobacz nasze nagrania

Dzieci mogły skorzystać z zamków dmuchanych, które zakupiono w ramach projektu współpracy pn. „Miejsca Aktywności Społecznej (MAS)”, który ma na celu promowanie obszaru objętego LSR partnerów projektu oraz stworzenie warunków do integracji i aktywizacji mieszkańców na obszarze działania Stowarzyszenia LGD „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” oraz Stowarzyszenia Lider Powiatu Goleniowskiego poprzez utworzenie Miejsc Aktywności Społecznej.
Realizacja powyższej operacji współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER ”Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej