Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zagrożenie pogodowe powodem ewakuacji obozu harcerskiego

  • Napisane przez  DSI
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja

Nad jeziorem Niewlino w gminie Czaplinek  61 harcerzy i ich 10 opiekunów przebywających na obozie nad jeziorem ostało w środę po popołudniu ewakuowanych do kościoła w miejscowości Ostroróg oraz świetlicy wiejskiej. Powodem było zagrożenie pogodowe.

Przyczyną był wydany alert pogodowy. Leśniczy, który udał się na miejsce harcerskiego obozowiska oraz komendant obozu harcerskiego po analizie podjęli decyzję, że harcerzy trzeba przenieść się w bezpieczniejsze miejsce. Poinformował DSI st. kpt. Michał Bany, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim.

Działanie profilaktyczne

Dalsza część materiału pod blokiem filmowym

Część osób na miejsce tymczasowego schronienia udała się pieszo, a części pomogli strażacy z OSP Czaplinek oraz jednostka ratowniczo-gaśnicza PSP w Drawsku. Było to działanie profilaktyczne mające na celu uchronić harcerzy przed potencjalnym ryzykiem burzy.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej