Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Meksykańskie rytmy w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Mat. pras.
Fot UM Fot UM

8 lipca w Kaliszu Pomorskim rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny, który swoim pierwszym dniem przyciągnął miłośników kultury latynoskiej. W ramach festiwalu odbył się wyjątkowy koncert, który wprowadził uczestników w świat meksykańskich rytmów, tańca i muzyki, za sprawą znakomitego zespołu Estampas de Mexico.

Koncert w Kaliszu Pomorskim był oficjalnym otwarciem festiwalu, który będzie odbywać się w różnych miastach Pomorza Zachodniego. Estampas de Mexico zaprezentował swój talent i pasję, przenosząc widzów na pełne życia i kolorów ulice Meksyku. Ich występ był pełen dynamiki i energii, a publiczność miała okazję podziwiać zarówno tradycyjne tańce, jak i barwne kostiumy, które dodawały magii całemu wydarzeniu.

Pierwsze dźwięki muzyki natychmiast porwały zgromadzonych, a rytmiczne melodie rozbrzmiewały na całym placu, tworząc niezwykłą atmosferę. Tancerze Estampas de Mexico pokazali swoje umiejętności w różnych stylach tanecznych, od pełnego gracji jarabe tapatío, przez wesoły i żywiołowy son jarocho, aż po energiczny zapateado. Każdy występ spotykał się z gromkimi brawami i entuzjastycznymi reakcjami widzów.

Więcej pod blokiem filmowym

Koncert nie tylko dostarczył niezapomnianych wrażeń, ale również zbliżył uczestników do meksykańskiej kultury, prezentując jej bogactwo i różnorodność.

Podczas otwarcia festiwalu nie zabrakło również lokalnych akcentów. Organizatorzy zadbali o to, aby goście z Meksyku poczuli się jak w domu. Panie z Dziennego Domu “Senior +” w Kaliszu Pomorskim przygotowały dla nich tradycyjne polskie potrawy, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez zagranicznych artystów.

Festiwal w Kaliszu Pomorskim to dopiero początek wielkiego święta kultury, które przez najbliższe dni będzie kontynuowane w innych miastach regionu. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, warsztatów i występów, które pozwolą uczestnikom jeszcze bardziej zanurzyć się w różnorodnych tradycjach folklorystycznych z całego świata.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego niezapomnianego wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę. Już teraz zapraszamy na kolejne dni festiwalu, które z pewnością przyniosą wiele emocji i radości. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny na Pomorzu Zachodnim dopiero się rozpoczął, a przed nami jeszcze wiele wspaniałych chwil!

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej