Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Już poszła do banku i wzięła kredyt. To wszystko po telefonie "prokuratora". Na szczęście wykonała jeszcze telefon

  • Napisane przez  asp. Justyna Siwarska
Już poszła do banku i wzięła kredyt. To wszystko po telefonie "prokuratora". Na szczęście wykonała jeszcze telefon

Seniorka wypłaciła ponad 20 tysięcy złotych, które chciała przekazać fałszywemu prokuratorowi. Mieszkanka Stargardu postępowała zgodnie z instrukcjami, które telefonicznie przekazywał jej rozmówca. Dzięki czujności i szybkiej reakcji służby dyżurnej ze stargardzkiej komendy seniorka nie straciła swoich oszczędności.

Próba oszustwa stargardzkiej seniorki metodą ,,na prokuratora’’ nie powiodła się dzięki szybkiej reakcji służby dyżurnej. Do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora twierdząc, że nadzoruje śledztwo w sprawie grupy przestępczej, która zajmuje się wyłudzeniami pieniędzy. Aby pomóc w ich zatrzymaniu kobieta miała wziąć pożyczkę w banku, a następnie przelać na wskazane przez niego konto. Kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami, który telefonicznie przekazał jej rozmówca. 

Wypłaciła ponad 20 tysięcy złotych z banku, które następnie chciała wpłacić na konto oszustów. W międzyczasie zadzwoniła na numer alarmowy informując, że miał się z nią skontaktować ,,rzekomy prokurator’’. 

Dyżurna od razu zorientowała się, że jest to próba oszustwa i poinformowała kobietę, aby nie dokonywała żadnych wpłat, ani żadnych przelewów i udała się w miejsce bezpieczne, wskazane przez policjantkę.

Drugi z dyżurnych natychmiast na miejsce skierował policjantów Wydziału Kryminalnego. Dzięki podjętym przez policjantów działaniom seniorka nie straciła swoich oszczędności.

Ponawiamy apel i prośbę do osób młodych. Rozmawiajcie o oszustwach z waszymi rodzicami i dziadkami. Powiedzcie im o zagrożeniach i uczulajcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. - informuje Policja

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej