Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wypadek. Spowodował go komar. Nie jednoślad tylko owad

  • Napisane przez  Policja
Fot. OSP Mirosławiec Fot. OSP Mirosławiec

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Wałczu zostali wezwani do niecodziennej kolizji drogowej. Sytuacja wyglądała groźnie, jednak wszystko zakończyło się szczęśliwie. Do zdarzenia przyczynił się owad – komar, który wpadł kierowcy pod okulary.

Zdarzenia drogowe spowodowane przez niespodziewane sytuacje, takie jak wpadnięcie owada pod okulary kierowcy mogą być niebezpieczne, mimo, że na szczęście w opisanym przypadku nikt nie ucierpiał. Do zdarzenia doszło na drodze W 177 w pobliżu miejscowości Hanki w gminie Mirosławiec. 20 letni kierujący oplem nagle stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego jego pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym osobowym suzuki, w którym podróżowały trzy osoby ( najstarsza pasażerka miła 90 lat).

W wyniku uderzenia pojazd marki Suzuki Vitara dachował. Jak się okazało 20 latek miał na nosie okulary pod które wpadł komar. Kierujący przestraszył się, zamknął oczy i wtedy doszło do zderzenia. Tego typu incydenty podkreślają znaczenie zachowania ostrożności i odpowiedniego zabezpieczenia podczas jazdy. Nawet drobne zakłócenia mogą prowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co z kolei może skutkować kolizją czy wypadkiem. 20 letni kierujący posiadł od roku uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Jechał sam.

Wypadek. Spowodował go komar. Nie jednoślad tylko owad

Za spowodowanie kolizji drogowej otrzymał mandat karny wysokości 1500 zł i 10 punktów karnych.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej