Nocny Patrol Rowerowy - relacja z 5. edycji

  • Napisał 
Rejestracja. Fot. Adam Cygan, Marcin Łukasz Rejestracja. Fot. Adam Cygan, Marcin Łukasz

Szósta edycja NOCNEGO PATROLU ROWEOWEGO okazała się jak najbardziej udana. Na nocną wyprawę organizowaną przez dsi.net.pl i drawskopomorskie.com zdecydowało się mimo straszącej pogody około 60 rowerzystów z Drawska, okolic i nawet ze Złocieńca.

Start zaplanowany był na godzinę 21:30. Na starcie każdy został zarejestrowany, wpisał się na listę i otrzymał kamizelkę odblaskową, a funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim przebadali losowych rowerzystów alkomatem i życzyli przyjemnej wycieczki. Policjanci sprawdzili również światełka przy rowerach i elementy odblaskowe u rowerzystów.

W tym roku trasa była dłuższa niż poprzednio (28km) i wynosiła około 35 kilometrów.  Rajd zaczął się od parady ulicami miasta przy zabezpieczeniu Straży Miejskiej i Policji oraz asyście samochodów ze stowarzyszenia 4x4 Drasko Pomorskie. Po wyjechaniu za miasto trasa wiodła w kierunku Jankowa Małego i dalej do Jankowa, Oleszna, Mielenka Drawskiego, Gudowa, a zakończyła się przy ognisku  nad jeziorem Okra na przystani SKIF SLALOM. Tam czekało ognisko i kiełbaski.

Pogoda mimo straszenia okazała się doskonała na tego typu wypad. Temperatura wynosiła około 13 stopni, nie było mgły i przez całą trasę nie padało. Oświetleni rowerzyści wyglądali na trasie bajecznie wzbudzając zainteresowanie mieszkańców wsi i kierowców pojazdów. Warto dodać, że wszyscy widząc nas bardzo zwalniali i zachowywali szczególną ostrożność w wymijaniu, pozdrawiali i trąbili wesoło.

„W mobilnym Biurze Rajdu” przez cały czas pracowała Marzena, a pomagał jej Grzegorz - obojgu za pracę jako wolontariusze gorąco dziękujemy. Doskonałą i profesjonalną pracę wykonali także przodownicy i członkowie PTTK pracując jako zabezpieczenie i prowadząc rajd. 

W tej edycji rajdu wsparli nas następujące firmy, instytucje i organizacje, którym serdecznie dziękujemy za społeczne zaangażowanie. 

Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim

  • KS Orliczek Drawsko
  • Stowarzyszenie Żarek
  • KPP Drawsko Pomorskie
  • Stowarzyszenie 4x4 Drawsko Pomorskie
  • Firma SKIFF SLALOM
  • Firma SUPERDENTIST Monika Bogusz
  • PTTK Oddział Drawsko Pomorskie

Pozdrawiamy i do zobaczenia podczas kolejnej edycji (Marcin - drawskopomorskie.com i Adam dsi.net.pl) Oglądajcie zdjęcia, film, lakujcie i udostepniajcie :)Być może kolejny nocny partol odbędzie się podczas tegorocznych wakacji

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto