Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Spotkanie na czasie z Pawłem Reszką, dziennikarzem, korespondentem wojennym i autorem bestselerowych książek

  • Napisane przez  UM
Spotkanie na czasie z Pawłem Reszką, dziennikarzem, korespondentem wojennym i autorem bestselerowych książek

3 czerwca w sali rycerskiej kaliskiego pałacu miało miejsce spotkanie autorskie z Pawłem Reszką, dziennikarzem, korespondentem wojennym, autorem bestselerowych książek m.in. „Czarni”, 2019, „Mali Bogowie”, 2017, „Mali Bogowie 2”, 2018, „Stan krytyczny”, 2020. 

Spotkanie merytorycznie przygotowała i poprowadziła Aleksandra Radecka, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, inicjatorka i koordynatorka koła dziennikarskiego „Kontrast”.

Spotkanie poświęcone było najnowszej publikacji autora pt. „Stolik z widokiem na Kreml” oraz ogólnej sytuacji geopolitycznej na świecie. Autor podkreślał, że książka, choć nie jest reportażem, to wszystkie przytaczane w niej fakty wydarzyły się naprawdę. Prawdziwe również są wszystkie osoby, które pojawiają się na kartach książki. Uśmiechem autor skwitował pytanie o osobę pani M.

Podczas spotkania prowadząca i autor wielokrotnie odwoływali się do literatury rosyjskiej oraz do historii Rosji Sowieckiej.

Spotkanie było interesujące, o czym może świadczyć zaangażowanie czytelników w dyskusję nad książką. Autor wielokrotnie odpowiadał na pytania podkreślając, że jest wiele sposobów na wytłumaczenie określonych zdarzeń, ale zawsze też podawał swoją własną ocenę bieżącej sytuacji.

Na zakończenie spotkania autor chętnie opatrywał książki autografem i prowadził kuluarowe rozmowy z czytelnikami.

Spotkanie autorskie z Pawłem Reszką

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej