Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jan, Nikola, Julia, Karolina oraz Nadia na podium w konkursie z pierwszej pomocy medycznej

  • Napisane przez  DSI z SP
Jan, Nikola, Julia, Karolina oraz Nadia na podium w konkursie z pierwszej pomocy medycznej

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim na podium w konkursie kuratoryjnym z pierwszej pomocy medycznej, który odbył się w dniu 24 maja.

Uczniowie szkoły wzięli udział w konkursie wojewódzkim z pierwszej pomocy medycznej, zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

W rywalizacji wzięło udział 10 zespołów z różnych szkół województwa zachodniopomorskiego, poziom był niezwykle wysoki, a nasi uczniowie zdobyli 3 miejscu na podium.

Jan, Nikola, Julia, Karolina oraz Nadia na podium w konkursie z pierwszej pomocy medycznej

Uczniowie, pod opieką pani Justyny Pawlik oaz Natalii Rydel, intensywnie przygotowywali się do konkursu przez kilka tygodni W ramach przygotowań uczestniczyli w specjalnych warsztatach prowadzonych przez ratowników medycznych z lokalnej jednostki Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Pożarnej. Dodatkowo, regularnie ćwiczyli scenariusze sytuacji awaryjnych, co pozwoliło im na zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności.

Konkurs składał się z dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego. W części teoretycznej uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące zasad pierwszej pomocy, anatomii człowieka oraz procedur postępowania w nagłych przypadkach medycznych.

W części praktycznej uczestnicy mieli za zadanie przeprowadzić 10 scenek symulacji udzielania pierwszej pomocy w różnych scenariuszach, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO), opatrywanie ran, postępowanie przy złamaniach oraz pomoc osobom zadławionym.

Jan, Nikola, Julia, Karolina oraz Nadia na podium w konkursie z pierwszej pomocy medycznej

Uczniowie zajęli trzecie miejsce w konkursie. Zespół w składzie: Jan Kudynowski, Nikola Bachorska, Julia Krymowska, Karolina Jamróz oraz Nadia Błogowska, wykazał się niezwykłą wiedzą, precyzją i umiejętnością współpracy. Za swoje osiągnięcia uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów. Ich zaangażowanie, ciężka praca i determinacja przyniosły znakomite rezultaty. To wspaniałe, że potrafią ratować życie i wiedzą, jak postępować w sytuacjach kryzysowych – informują Justyna Pawlik oaz Natalia Rydel - Radzie Rodziców dziękujemy za dofinansowanie przejazdu do Szczecina.

 

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej