Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czy Zakłady Przemysłu Drzewnego w Wierzchowie zostaną zlikwidowane. Wszytsko na to wskazuje

  • Napisane przez  DSI
Czy Zakłady Przemysłu Drzewnego w Wierzchowie zostaną zlikwidowane. Wszytsko na to wskazuje

Zarząd KPPD-Szczecinek S.A. poinformował o rozpoczęciu działań zmierzających do likwidacji Oddziału ZPD Wierzchowo. Taki komunikat spółki pojawił się dzisiaj w serwisach biznesowych. O sprawie można znaleźć również na stronach biznesowych Polskiej Agencji Prasowej.

Zakład zlokalizowany jest w Wierzchowie przy ul. Leśnej 3A, 78-530 Wierzchowo.

Podstawowym czynnikiem takiej decyzji są narastające problemy z nabyciem odpowiednich mas surowca liściastego, gdzie Lasy Państwowe, monopolista, w ostatnich latach znacznie ograniczyły pozyskanie surowca liściastego i niekorzystnie zmieniały system jego sprzedaży, co przełożyło się bezpośrednio na istotny wzrost jego cen- czytamy w komunikacie.

Powoduje to niekorzystne ułożenie się proporcji kosztów do przychodów. Ponadto, w związku z planowanymi przez Unię Europejską dalszymi ograniczeniami w pozyskaniu drewna liściastego (program „FIT 55”, czyli wyłączenie 20% powierzchni lasów z eksploatacji dotknie głównie lasy liściaste), nie ma perspektyw na poprawę sytuacji w zakresie dostępu do tego surowca. Nabywany przez Spółkę surowiec liściasty będzie przerabiany w ZPD Kołacz.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej