Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Raper i psychoedukator odwiedzili kaliską szkołę.

  • Napisane przez  ZS KP
Raper i psychoedukator odwiedzili kaliską szkołę.

 

W czwartek, 16 maja w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim gościli p. Leszek Dowgiałło – pedagog i psychoedukator oraz raper p. Dobromir Makowski. Uczniowie mieli okazję porozmawiania o problemach, m.in. dotyczących funkcjonowania w Internecie oraz sposobach ich zapobiegania i rozwiązywania. Mogli pokusić też się o refleksję nad życiem.


W pierwszej części dnia uczniowie klas pierwszych brali udział w warsztatach z p. Leszkiem Dowgiałłą – świetnym psychoedukatorem, pedagogiem i trenerem z zakresu profilaktyki uzależnień,   kryzysów   suicydalnych i pierwszej pomocy rodzinie. Jego osobowość, ekspresja w prowadzeniu zajęć i ogrom wiedzy, którą w atrakcyjny sposób przekazywał młodzieży spotkała się z dużym zainteresowaniem i uznaniem.

Po południu „pałeczkę” przejął Dobromir Makowski twórca projektu RapPedagogika -  „opartego na muzyce hip hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłym życiem autora i wykonawcy”. Pan Dobromir dociera do wielu szkół, domów dziecka, domów poprawczych i zakładów karnych w całej Polsce mówiąc do młodzieży, iż można żyć inaczej. Myśl przewodnia koncertów to: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Raper i psychoedukator odwiedzili kaliską szkołę.

Obydwaj eksperci wykonali dobrą pracę. Były emocje. Pojawił się śmiech ale również kręciły się łzy. Było poważnie, radośnie i refleksyjnie. Z pewnością taki sposób pedagogizowania trafia do młodzieży i pozostanie w pamięci.
Dziękujemy p. Sewerynowi Szymczykowi z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim za zorganizowanie i umożliwienie udział u młodzieży w tak udanej inicjatywie. To bardzo dobry kierunek działań profilaktycznych, wart kontynuacji.

Koordynatorką spotkań ze strony szkoły była pedagog, p. Monika Ratajczyk – Filar.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej