Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zapomniane osiedle. Mieszkańcy poprosili o spotkanie z nową Burmistrz Złocieńca

  • Napisane przez  DSI
Zapomniane osiedle. Mieszkańcy poprosili o spotkanie z nową Burmistrz Złocieńca

Piątkowe popołudnie okazało się pracowite dla nowej Burmistrz Złocieńca. Na prośbę mieszkańców Zatorza odbyło się spotkanie z burmistrzynią. Małgorzata Głodek zorganizowała je w starej sali ośrodka kultury. Jak się okazało tematów do omówienia było bardzo dużo.

Chcielibyśmy przedstawić Pani z jakimi problemami nierozwiązanymi od ok. 10 lat borykają się mieszkańcy Zatorza – rozpoczęli mieszkańcy ul. Mirosławieckiej i Promiennej - Mówią, że ich osiedle zostało zapomniane przez władze.

Mieszkańcy podnosili w szczególności to, że od ponad 10 lat poza postawieniem przez gminę kilku lamp nie zrobiono dosłownie nic, a przed wyborami po osiedlu wyrównano trochę drogę.

Mieszkańcy informowali Małgorzatę Głodek, że nie ma drogi dojazdowej do domów, że wciąż chodzą i jeżdżą po błocie. Do tego dołączyli dziesiątki zdjęć. Zwracali uwagę, na utrudnienia architektoniczne i braki w znakach drogowych oraz szerokością zjazdów. Problemem jest również dla nich prędkość rozwijana przez auta na ul. Mirosławieckiej.

Złożyli wniosek o doświetlenie przejść dla pieszych i prośbę o znaki ograniczające prędkość wskazując, że doszło tam już do 4 śmiertelnych wypadków.

Oprócz tego mieszkańcy w trakcie spotkania przedstawili Burmistrz Małgorzacie Głodek kilkanaście innych problemów występujących na osiedlu, jak na przykład zwyczajową drogę wywozu drewna z lasu między ich domami.

Mocno obciążone pojazdy nie dość, że wzbijają tony kurzu to przejeżdżają po płytko zakopanej rurze gazowej średniego ciśnienia, która zasila Drawsko Pomorskie. To zagrożenie katastrofą – mówili.

Burmistrz Małgorzata Głodek starała się notować wszystkie tematy wskazywane przez mieszkańców. Wskazała, że wiele z nich wymaga dokładnej analizy i przyznała, że aktualnie jest na etapie badania realizowanych inwestycji w gminie. Dlatego też nie składała obietnic. W przypadku mniej kosztownych tematów poinformowała, że będzie starać się podnosić komfort życia mieszkańców jeśli to możliwe.

Wspólnie z obecnym na zebraniu Komendantem Straży Miejskiej wskazywali, że być może uda się np. zmienić trasę przejazdu pojazdów ciężarowych z lasu, co wpłynie na poprawę komfortu życia mieszkańców szczególnie w okresach suchych.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej