Sportowe powitanie lata 2015 – relacja z imprezy

  • Napisane przez  Grzegorz Skurczyński
Sportowe powitanie lata 2015 – relacja z imprezy

Wspaniała atmosfera, świetna zabawa, konkurencje i gry sportowe, tak po krótce można opisać imprezę pn. ,,Sportowe powitanie lata 2015”, która odbyła się w sobotę (27 czerwca) na plaży miejskiej nad jeziorem Okra w Drawsku Pomorskim.  Przygotowane przez organizatorów atrakcje odbywały się na terenie plaży miejskiej i  na przyległych obiektach sportowych nad jeziorem.  

Impreza rozpoczęła się od turniejów plażowej piłki siatkowej i plażowej piłki nożnej. W pierwszym turnieju w szranki stanęło osiem par. Zawodnicy reprezentowali wysoki poziom sportowy, przez co mecze dostarczyły widzom wielu emocji. Ostatecznie, po wielu godzinach rywalizacji, pierwsze miejsce zajęła para Michał Sawka i Miłosz Szkudlarek. Drugie miejsce zajęli Michał Chrypo i Bartosz Mokrzycki, a trzecie Robert Jakubowski i Patryk Szadziewicz. 

W turnieju plażowej piłki nożnej udział wzięło 6 drużyn. Mecze rozgrywano w dwóch grupach, dwa razy po pięć minut. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ,,Mi to bez różnicy”, która w finale pokonała zespól Samorządowców 1:0. W meczu o trzecie miejsce pewne zwycięstwo odniosła drużyna Sparty Węgorzyno, która pokonała piłkarzy MKS Drawa Drawsko Pomorskie. 

W przerwie między meczami plażowej piłki nożnej odbył się również aerobik, który poprowadziła Justyna Terlecka. 

Zanim turnieje piłki nożnej i siatkówki dobiegły końca, rozpoczęły się wyścigi kajakowe. Do pokonania na jeziorze Okra był dystans 1.500 m. Najlepszy zawodnik (Marcin Drożdżewski) pokonał go w czasie 4 min i 20 sek. Drugi najlepszy czas – 4 minuty i 24 sekundy – osiągnął Grzegorz Michalkiewicz. Na trzecim miejscu z czasem 4 minuty i 26 sekund uplasował się Arkadiusz Sałdak. 

Podczas sobotniej imprezy Straż Pożarna w Drawsku Pomorskim przeprowadziła pokazy ratownictwa wodnego z bezpośrednim udziałem mieszkańców. Przez cały dzień można było popłynąć motorówkami WOPR powiatu drawskiego. Ratownicy WOPR dbali także o bezpieczeństwo wszystkich uczestników zabawy i plażowania. Dla najmłodszych przewidziano także inne atrakcje. Animatorzy z Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim prowadzili różnorodne zabawy i konkurencje. Najaktywniejsze dzieci otrzymały nagrody i gadżety.

Podczas całej imprezy oprawę muzyczną zapewnili drawscy dj-e z projektu Deep Sesje założonego przez dj-ów z Drawska Pomorskiego Tomasza Hryniewicza (Tom45) i Grzegorza Czerepaniaka (Focuset). Z kolei opiekę medyczną zapewnili członkowie Stowarzyszenia ,,Żarek” z Drawska Pomorskiego. 

Dodatkowo dla wszystkich uczestników Fundacja Recal przekazała 200 puszek napojów izotonicznych. Akcja miała na celu propagowanie zbiórki puszek aluminiowych. Każdy kto wypił napój, musiał następnie wrzucić puszkę do specjalnego pojemnika.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto