Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Trójboju Siłowym Klasycznym

 • Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz
 • Galeria

Dzięki dotacji otrzymanej ze Starostwa Drawskiego na realizację zadania - upowszechnianie sportów siłowych, Stowarzyszenie Sportów Siłowych RUFIAN Jankowo  zorganizowało II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Trójboju Siłowym Klasycznym. Bardzo dużą pomocą w organizacji tych Mistrzostw wykazali się Urząd Miasta w Drawsku Pomorskim, Szkoła Podstawowa w Drawsku Pomorskim, Zakład Usług Komunalnych w Drawsku Pomorskim, Iwona i Kazimierz Pokutyńscy, Dariusz Żołądkiewicz, Regina Salwa, Łukasz Pąsiek oraz Marcin Racinowski z Kołobrzegu. Prezes S.S.S. Rufian Jankowo Mariusz Rufkiewicz składa podziękowania wszystkim za okazane wsparcie i pomoc w organizacji Mistrzostw.  

Mistrzostwa  odbyły się 27 czerwca w siłowni DARKO w Drawsku Pomorskim i przyciągnęły ponad 30 zawodników w tym jedną kobietę. Zawodnicy przyjechali z Kołobrzegu, Kamienia Pomorskiego, Szczecinka, Bydgoszczy, Rąbina, Złocieńca, Pszczewa, Lubska, Płocka, Laskowic, Chełmna, Szczecina, Złotowa, Dalewa oraz gospodarze z Jankowa.  ,

Po uroczystym otwarciu Mistrzostw przez Burmistrza Miasta Drawsko Pomorskie Zbigniewa Ptaka, zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Jako pierwsi swoje boje na pomoście toczyli juniorzy do lat 23 wśród nich była pani Martyna Pawlewska z Bydgoszczy. Osiągnięte wyniki przez Martynę nie dawały miejsca w czołówce juniorów ale jak na młodą kobietę, niespełna 18 lat były bardzo przyzwoite, przysiad ze sztangą 92,5 kg, wyciskanie sztangi leżąc 42,5 kg, martwy ciąg 90 kg razem w trójboju 225 kg - 239,06 pkt. Największy ciężar w przysiadach wśród juniorów uniósł Maśliński Damian z Bydgoszczy i było to 237,5 kg. W wyciskaniu sztangi leżąc też górował Maśliński Damian z Bydgoszczy - wycisnąłciężar 157,5 kg, natomiast w martwym ciągu najlepszym okazał się Ziemlewski Damian z Chełmna- uniósł ciężar 255 kg.

Po zliczeniu trzech konkurencji na podium w kategorii juniorów do lat 23 stanęli:

 • I   miejsce - Maśliński Damian z Bydgoszczy 632,5 kg - 401,32 pkt
 • II  miejsce - Ziemlewski Damian z Chełmna  610 kg - 370,09 pkt
 • III miejsce - Twardowski Michał z Bydgoszczy 500 kg - 354,65 pkt

W tej kategorii swój debiut zaliczył członek S.S.S. Rufian Dawid Wójcicki z Dalewa, który przysiadł ze sztangą ważącą 125 kg, wycisnął sztangę o ciężarze 100 kg a w martwym ciągu uniósł 180 kg, razem 405 kg - 282,24 pkt i w efekcie X miejsce.

W kategorii seniorów zmagał się Mateusz Rufkiewicz członek S.S.S. Rufian, obrońca tytułu mistrza Powiatu Drawskiego w trójboju siłowym klasycznym oraz tytułu najlepszego zawodnika 2014. Nie mógł liczyć na taryfę ulgową, gdyż w tym roku konkurencja była liczna i bardzo silna. W przysiadach najlepszy wynik zrobił Łukasz Przybysz ze Szczecina, uporał się z ciężarem 225 kg, w wyciskaniu sztangi leżąc 200 kg wycisnął Jarosław Fabiszewski z Płocka a w martwym ciągu Łukasz Przybysz ze Szczecina unosi ciężar 275 kg. Mateusz Rufkiewicz dzielnie odpiera ataki rywali, robiąc swoje nowe rekordy życiowe umacnia się w czołówce, a po martwym ciągu wychodzi na prowadzenie. 

Wyniki Mateusza to przysiad 210 kg ( rekord życiowy ), wyciskanie  185 kg ( rekord życiowy ), martwy ciąg 260 kg ( rekord życiowy )

Na podium w seniorach stanęli

 • I   miejsce Mateusz Rufkiewicz z Jankowa 655 kg - 440,09 pkt
 • II  miejsce Łukasz Przybysz ze Szczecina 667,5 kg - 439,42 pkt
 • III miejsce  Tomasz Miloch z Laskowic 590 kg - 427,28 pkt

Mateusz Rufkiewicz z tym wynikiem zostaje ponownie najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Powiatu Drawskiego w Trójboju Siłowym Klasycznym. Dokonał tego w dniu swoich urodzin.

W kategorii plus 40 lat z powodzeniem, tytułu Mistrza bronił Mariusz Rufkiewicz z teamu Rufian.  Mariusz zaliczył największy ciężar w przysiadach 225 kg oraz w martwym ciągu 255 kg, w wyciskaniu sztangi leżąc najlepszy był Rafał Gomuła z Pszczewa, uporał się z ciężarem 205 kg. Podium w weteranach zajęli

 • I   miejsce Mariusz Rufkiewicz z Jankowa 645 kg - 393,32 pkt
 • II  miejsce Rafał Gomuła z Pszczewa 645 kg - 383,78 pkt
 • III miejsce Jarosław Bastek ze Szczecinka ( reprezentant SSS RUFIAN ) 660 kg - 382,80 pkt
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej