Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Odwiedził komendę policji z papierosami dla kolegi. Skończył się to dla niego bardzo niedobrze

  • Napisane przez  Policja
Odwiedził komendę policji z papierosami dla kolegi. Skończył się to dla niego bardzo niedobrze

22 letni mieszkaniec gminy Wałcz przyjechał samochodem osobowym do Komendy Powiatowej Policji w Wałczu będąc po alkoholu. Celem przyjazdu mężczyzny do jednostki miała być koleżeńska pomoc w postaci przekazania papierosów osadzonemu w policyjnym areszcie.

Około godziny 11.00 na teren parkingu przy jednostce policji podjechało osobowe auto, w którym za kierownicą siedział młody mężczyzna. Uwagę będącego akurat na zewnątrz budynku komendy, policjanta z drogówki zwrócił kierujący, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wobec popełnionego wykroczenia funkcjonariusz zatrzymał pojazd do kontroli drogowej.

W trakcie rozmowy z 22 latkiem policjant od razu wyczuł woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wskazywał na stan po użyciu alkoholu. Jak się okazało powodem przyjazdu do jednostki policji był kolega 22 latka, który przebywał w policyjnym areszcie, a docelowo miał on trafić do zakładu karnego. Mężczyzna chciał temu przekazać papierosy.

Teraz ta koleżeńska przysługa może drogo kosztować 22 latka. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu, grozi kara grzywny nie niższa niż 2500 zł (maksymalna to 30 tys. zł), zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 6 miesięcy do 3 lat, oraz 15 punktów karnych.

Jazda pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialna i niesie ze sobą poważne konsekwencje. Nietrzeźwi kierowcy są zagrożeniem dla siebie, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej